Latvijas meistarsacīkstes florbolā sievietēm augstākajā līgā
Ķekava pret Talsiem – 9:0
Ķekavas kauss 2008

Bija skaidrs, ka šajā spēlē kāda no komandām izcīnīs pirmo uzvaru, jo abas sezonu bija sākušas ar zaudējumu. Ja pirmajā periodā tablo vēl neatainoja mājinieču nospiedošo pārsvaru, tad atlikušajā spēles daļā ķekavnieces tomēr nolauza Talsus, un svinēja uzvaru ar 9:0.

Pirmais periods Ķekavai bija ļoti neveiksmīgs. Lielāko daļu laika bumbiņa ceļoja pretinieču laukuma trešdaļā, bet noslēguma (gluži kā iepriekšējās spēles pirmajā periodā...) pietrūka. Vai nu tukšu vārtu priekšā neizdevās trāpīt pa bumbiņu, vai nu sitiens lidoja tieši virsū vārtsargam. Savukārt mirkļos, kad mājinieces pārāk aizrāvās ar uzbrukšanu, talsinieces spēja tās nedaudz atvēsināt, organizējot bīstamus pretuzbrukumus. Netika izmantots arī 4. minūtē iegūtais vairākums. 12. minūtē Ķekavas treneris Andis Blinds pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, tomēr talsinieču vārtus atslēgt neizdevās. Viesu vārtsardze Greta Romaņuka bija atvairījusi 20 metienus...

Spēles 25. minūtē Talsi tomēr salūza. Pēc Natālijas Babjukas piespēles Arta Kozlova nonāca viena vārtu priekšā un savu iespēju izmantoja. Šie vārti bija svarīgi, jo pēc tiem viesu spēlētājas salūza. Nākamajās divās minūtēs Aija Vancāne divreiz guva vārtus no māsas Līgas piespēles. Nu jau viesu komandas treneris pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, bet tas diez ko nelīdzēja, jo ķekavnieču spiediens nerimās. 37. minūtēs viesu vārtsardzi pārspēja Evija Romanovska, mirkli vēlāk mājinieces ieguva iespēju uz soda metienu. Aija Vancāne gan to nerealizēja, taču piektie vārti tika gūti tik un tā – 16 sekundes pirms otrā perioda beigām savus pirmo reizi izcēlās Kristīna Degina.

Spēles liktenis jau bija izlemts, un ķekavnieces nedaudz atslābinājās, uz ko norāda Talsu desmit metieni pa vārtiem, kas ir vairāk nekā pirmajos divos periodos kopā. Tomēr ķekavnieces izdarīja 25 metienus pa vārtiem, no kuriem četri ielidoja vārtos. 45. minūtē gan bumbiņa ceļu vārtos atrada no Talsu spēlētājas. Pašas ķekavnieces aktivizējās no 50. līdz 52. minūtei, kad pa vārtiem guva Kristīna Degina, Ieva Berga un Līga Vancāne.

Spēles metienu attiecība bija graujoša – 69:19 mājinieču labā. Tomēr nevar neatzīmēt, ka, lai arī Talsi uzbruka reti, tomēr bīstami. Kā pēc spēles izteicās vairākas spēlētājas, tikai pateicoties pretinieču pieredzes trūkumam, kā arī vārtsardzes Trifanovas labajam sniegumam, netika ielaisti nevieni vārti.

Ķekavas treneris Andis Blinds : „Jau atkal ar rezultātu varu būt apmierināts, bet ar spēli gan ne. Lielākā kļūda bija tā, ka pieņēmām pretinieku komandas lēno tempu, līdz ar to, neskatoties uz to, ka kontrolējām bumbiņu, pie īstiem vārtu momentiem sākumā netikām. Protams, bija daudz iespēju, taču tad vai nu spēlētājas nospēlēja pagalam neveiksmīgi, aizsitot garām vārtiem, vai īstajā vietā bija pretinieku vārtsargs. Vēlāk, kad pamainījām spēlētāju virknējumus, izdevās dabūt ātrāku spēles tempu, kas deva rezultātu, tomēr kopumā ar komandas sniegumu nebiju apmierināts. Ceru, ka meitenes izdarīs pareizos secinājumus un daudz labāk noskaņosies uz nākošajām spēlēm.”

25. septembrī Ķekava turpinās mājas spēļu sēriju, šoreiz savā laukumā uzņemot Valmieru, savukārt talsinieces jau svētdien dosies uz Rubeni.