| Sākums | komandas| Vēsture | Sacensības | Galerija | Arhīvs | Saites | Diskusijas | Kontakti |
:: FLORBOLA KLUBS ĶEKAVA ::
Atklāta vēstule

God. ILVIM PĒTERSONA kungam, Latvijas Florbola Savienības prezidentam
God. RIHARDAM JĒGERA kungam, LFS Tiesnešu komitejas vadītājam
Gunārs Klēģers , Ķekavas vīriešu florbola komandas kapteinis

Atklāta vēstule

Rīgā, 2008. gada 24. septembrī

  Par godprātīgu un konsekventu tiesnešu darbību

Sākšu ar to, ka neuzskatu šo par labāko veidu, kā uzlabot florbola spēļu tiesāšanas kvalitāti, un joprojām esmu pārliecināts, ka tiesnešu darbība ir pēdējais, kas pēc spēles būtu jāapspriež. Tomēr uz šādas vēstules rakstīšanu mani pamudināja pēdējā Ķekavas komandas spēle ar RTU, kuru tiesāja ilggadējie tiesneši Arsēnijs Mihejevs un Nikolajs Boreiko.

Ja suni glauda un per ar vienu un to pašu roku, tad tas vairs nesaprot, ko no tās un kurā brīdī gaidīt. Līdzīga situācija šobrīd ir izveidojusies ar atsevišķu tiesnešu florbola noteikumu traktēšanu vīriešu Virslīgas čempionātā – tas, kas vienā spēlē un pat epizodē ir atļauts, citā tiek traktēts kā rupjš pārkāpums.

Minētajā spēlē nospiedošu vairākumu spēles sodu (Ķekavas komanda spēlē nopelnīja 22 soda minūtes, RTU - 8) fiksēja A.Mihejevs. Nav šaubu, ka liela daļa no pārkāpumiem bija pelnīti, tomēr netipiski bieži izpaudās nekonsekventa situācijas traktēšana reizēs, kad nebija skaidrs, par ko īsti tiek vai netiek noraidīts kāds spēlētājs. Ja reiz tiesnesis pārliecinoši ir piešķīris kādu spēles sodu, tad tik pat pārliecinošam viņam vajadzētu būt arī argumentācijā par labu savam lēmumam. Florbola noteikumos visai bieži atrodamas tādas frāzes kā „...pēc tiesnešu domām...”, „...ja tiesneši uzskata...”, „...tiesneši izlemj...”. Pēdējā Ķekavas komandas spēle pierādīja, ka nevar izslēgt, ka šos formulējumus iespējams izmantot ne tikai godprātīgiem mērķiem. Ja Ķekavas komandas pirmajā šīs sezonas spēlē, kuru tiesāja D.Ivanišaks un A.Māliņš, sapelnītās soda minūtes šaubas neradīja (līdz ar to arī nebija nekādu pretenziju pret tiesnešu darbu), tad šinī gadījumā nereti pats A.Mihejevs nespēja izskaidrot savus apšaubāmos lēmumus pēc komandas kapteiņa korekta lūguma. To (situācijas izskaidrošanu) pārsvarā darīja N.Boreiko, cik nu viņam bija skaidrs, par ko kolēģis kādu ir vai nav noraidījis. Kā jau minēju – uzskatu, ka tiesnešu darbība ir pēdējais, kas vispār būtu apspriežams pēc spēles, jo visas Latvijas florbola vēstures laikā ievērojamu pretenziju pret tiesāšanu no Ķekavas komandas puses nav bijis. Diemžēl pēdējās divas LČ spēles ar mūsu komandas piedalīšanos, kuras tiesājis A.Mihejevs (ieskaitot pagājušo sezonu), ir bijušas neviennozīmīgi vērtējamas, kas arī pamudināja uz šādas vēstules rakstīšanu.

Šinī brīdī pēc norādīšanas uz problēmu vajadzētu sekot ieteikumiem un iespējamiem risinājumiem. Esmu pārliecināts, ka LFS un Tiesnešu komiteja ir kompetentāka šinī jautājumā par mani. Man vien zināms, ka arī augstākā līmenī tiek domāts par tiesnešu darba novērtēšanas un kontroles mehānismiem, kas ir ļoti apsveicami, lai nepieļautu, ka florbola laukums tiesnešiem kalpo par savu personīgo ambīciju apmierināšanas vietu, ar saviem lēmumiem izpaužot attieksmi pret kādu no komandām vai tās spēlētājiem, kas tieši vai netieši var ietekmēt arī spēles rezultātu.

Lai nerastos lieki pārpratumi - šinī gadījumā kritika ir vērsta Arsēnija Mihejeva virzienā. Tā diemžēl nevar būt pietiekami konstruktīva, jo tehnisku iemeslu dēļ no spēles izdevies nofilmēt vien niecīgu daļu. Tomēr ir skaidrs, ka galvenais jautājums, kurā nepieciešama skaidrība, ir situāciju traktēšana visos gadījumos un pret visām komandām un spēlētājiem līdzvērtīgi.

Esmu pārliecināts, ka 99% tiesnešu savu darbu veic godprātīgi, un, zinot, ka komandām vienmēr pastāv iespēja lūgt kādu konkrētu tiesnesi nenozīmēt uz savām spēlēm, tomēr ceru, ka A.Mihejevs atgūs savu reputāciju kā viens no labākajiem un augstāk vērtētākajiem florbola tiesnešiem Latvijā.

Patiesā cieņā,
Gunārs Klēģers_________________
Ķekavas vīriešu florbola komandas kapteinis

Paldies mūsu atbalstītājiem!

Ķekavas
pagasta padome

Ķekavas pagasta padome

Zone

Spēka pasaule

 

Vēlies Ķekavas fanu kreklu?
Ja atbilde ir "JĀ!", tad raksti mums e-pastu.
Diemžēl skaits ir ierobežots.
Treniņi florbolā bērniem Ķekavas sporta klubā

95.-98. gadā dzimušie, treneris Inguss
t. 26229090

99. gadā dzimušie un jaunāki, treneris Ints,
t. 29653457

Statistika
 
Florbola klubs „Ķekava” © 2007