Latvijas meistarsacīkstes florbolā Virslīga sievietes
Ķekava - Impro 4:3

Ļoti intriģējošā un principiālā spēlē vakar tikās Ķekavas un Impro komandas. Abas komandas pirms spēles bija bez uzvarām un bija ilgi gatavojušās šai cīņai. Atnākušie skatītāji vīlušies nebija – laukumā valdīja īsts trilleris.

Pirmajā periodā momentu netrūka, taču, neskatoties uz to, pirmie vārti tika gūti tikai 16. minūtē. Rezultātu ar tālmetienu atklāja Laura Vancāne, kura pāris minūtes iepriekš ar līdzīgu metienu norībināja vārtu stabu. Lielvārdnieces nekavējoties metās atspēlēties, tas izdevās 15 sekundes pirms spēles beigām, kad tika izmantots vairākums. Anna Žižkuna nenosegta meta no labās malas. Šajā periodā mājiniecēm arī bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču nekas ievērības cienīgs neizdevās.

Otrais periods bija stipri līdzīgs – nemitīgu, bīstamu uzbrukumu pilns, taču mazrezultatīvs. Pie bunbiņas vairāk bija viesu komanda, uzbrukumi dažbrīd pārgāja milzīgā spiedienā uz Ķekavas vārtiem. Ķekavnieču vārtsardzei Jolantai Stikutei nācās rādīt brīnumus, lai nostāvētu šīs 20 minūtes „sausā.” Beidzot izraujoties no aizsardzības zonas, ķekavnieces atkal izvirzījās vadībā un jau atkal Unas Zuzzanes vārtus atslēdza aizsardzes tālmetiens. Šoreiz izcēlās Agnese Jakāne. Skaitliskajā vairākumā gan Impro komanda izskatījās mazāk bīstama nekā pilnos sastāvos, līdz ar to rezultāts pēc 40 nospēlētām minūtēm palika nemainīgs – 2:1.

Visdramatiskākais izrādījās pēdējais periods. Impro spiediens bija samazinājies un spēle izlīdzinājusies. Izšķirošie notikumi sākās 48. minūtē līdz ar Džeinas Eglītes vārtu guvumu no vārtu priekšas. Četras minūtes vēlāk vadībā atkal izrāvās mājinieces – Ieva Berga guva vārtus pēc soda izspēles. Viesu treneris pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, un trīs minūtes vēlāk pēc Paulas Brunovskas metiena tablo jau atkal rādīja neizšķirtu – 3:3. Saspringtā gaisotnē aizvadītajās pēdējās sešās minūtēs iespējas gūt uzvaras vārtus bija abām komandām, taču pēdējo vārdu teica ķekavnieces. 33 sekundes pirms spēles beigām ar pustālu metienu lielvārdnieču cerības sagrāva Līga Vancāne. Impro komandai nebija ne daudz laika, ne iespējas uz pārtraukumu. Pēdējā pusminūtē ķekavnieces prasmīgi noturēja bumbiņu laukuma malās vai arī raidīja to tālu prom. Līdz ar to pirmo uzvaru svinēja mājinieces.

Ķekavas treneris Andis Blinds: „Uzvara komandai bija svarīga, lai būtu pārliecība par saviem spēkiem. Lielākā daļa mūsu komandas pirmo reizi spēlē virslīgā, līdz ar to šo ticību vajadzēja. Vakar visas spēlētājas ticēja saviem spēkiem, un grūti nosaukt komandā kādu, kurai trūka gribasspēka vai vēlmes uzvarēt. Visas cīnījās kā lauvas. Ar spēli gan nebiju apmierināts, jo bija rupjas kļūdas, golus ielaidām muļķīgi. Taču lieliska bija mūsu vārtsardze, un nostrādāja taktika, kuru izvēlējos.

Līdz nākamajām spēlēm abām komandām nebūs ilgi jāgaida - Impro jau rīt dosies uz Valmieru, savukārt Ķekava – otrdien uz Rubeni.