Latvijas meistarsacīkstes florbolā Virslīga sievietes
Pret Rubeni 4:13

22. februārī ķekavnieces aizvadīja mājas spēli ar Latvijas čempionēm „Rubeni”. Sensācija izpalika, jo uzvaru svinēja viesu komanda. Starp „Ķekavas” vārtu stabiem debiju pārējo divu vārtsardžu prombūtnes laikā aizvadīja sešpadsmitgadīgā Ieva Hermane.

Jau no pirmajām sekundēm laukumā dominēja rubenietes. Pirmie vārti gan krita perioda otrajā pusē. 12. minutē rezultātu atklāja Dace Spalva, savukārt minūti vēlāk pārsvaru dubultoja Evita Rudzīte. „Ķekavai” radās iespēja gūt pirmos vārtus ar soda metienu, taču Gitas Orstes metiens lidoja garām vārtiem. Par šādu izšķērdību mājinieces sodīja Tatjana Varša, panākot 3:0. Perioda izskaņā ķekavniecēm vēl vienu soda metienu nopelnīja Lana Kuzņecova, kura pati arī to sekmīgi realizēja.

Otrais periods aizritēja vēl spilgtākā „Rubenes” zīmē. Līdz perioda vidum rezultāts bija kļuvis jau 8:1 viesu labā, Ievu Hermani pārspējot Dacei Spalvai, Baibai Jurušai, Zanei Klaberei, kā arī divreiz Edītei Bankavai. Tikai pēc šīs lavīnas savu vārdu atkal teica mājinieces. Divi pret viens pretuzbrukumu no Lanas Kuzņecovas piespēles noslēdza Līga Vancāne. Spēles 37. minūtē savus pirmos vārtus šajā spēlē guva Zeltīte Bankava. Rezultatīva bija perioda pēdējā minūte. Vispirms pa vārtiem guva Edīte Bankava un Tatjana Varša, bet kuriozus atbildes vārtus izdevās gūt Gitai Orstei, kuras no centra izdarītais metiens izripoja caur piesegtās vārtsardzes kājām.

Trešajā periodā „Ķekava” sāka presingot pretinieces pa visu laukumu, kā rezultātā spēle izlīdzinājās. Par to liecina gandrīz vienādais metienu skaits un perioda rezultāts tikai 2:1 „Rubenei”. 49. minūtē rubeniešu divpadsmitos vārtus guva Baiba Juruša, taču pēc minūtes atbildēja māsu Vancāņu tandēms – vārtus guva Aija no Līgas piespēles. Pēdējais vārds gan piederēja viesu komandai – pirmo realizēto vairākumu šajā spēlē noslēdza un savus ceturtos vārtus guva Edīte Bankava.

Nākamā spēle ķekavniecēm arī savās mājās – 5. martā pret Rīgas Lauvām. „Rubenei” nākamais mačs atkal ar „Ķekavu”, taču šoreiz Kocēnos (7. martā).