Hipolīzings Florbola Virslīga vīriešiem
Ķekava-RTU-Inspecta ceturtdaļfināla sērijā 1:1

Nedēļas nogalē Ķekavas komanda aizvadīja pirmās divas izslēgšanas spēles ar vienu no čempionāta favorītkomandām – RTU-Inspecta. Abas spēles notika izbraukumā. Pirmajā ar 7:5 pārāki bija galvaspilsētas pārstāvji, bet otrajā Ķekava revanšējās ar 4:3.

Sestdienas spēlē Ķekava jau pirmajā periodā nonāca neapskaužamā situācijā, kad rezultāts uz tablo rādīja 3:0 RTU labā. Arī otrais periods neko labu nesolīja – tas beidzās ar rezultātu 6:2. Ķekavas labā izcēlās Mārtiņš Brigmanis un Gints Klēģers. Kad 3. perioda 4. minūtē rezultāts kļuva jau nepieklājīgs – 7:2, Ķekava sasparojās un divas minūtes līdz perioda beigām 3 vārtus atguva (Kaspars Logins, Gints Klēģers, M.Brigmanis), atgriežot nelielu cerību pacīnīties par neizšķirtu, tomēr RTU pārsvaru sekmīgi noturēja līdz beigām.

Otrā spēle sākās pēc līdzīga scenārija, kā pirmā – 14. minūtē RTU izvirzījās vadībā ar 2:0. Ļoti svarīgus vārtus perioda izskaņā Ķekavas labā pēc Logina metiena pa vārtiem guva Toms Mežotnis.

Lūzumu spēles 29. minūtē panāca Ķekavas komandas jauno maiņa ar Matīsu Jansonu priekšgalā, kurš ieguva vārtsarga atsisto bumbiņu (atkal pēc Logina metiena) un rezultātu izlīdzināja. Pēc nepilnas minūtes brāļi Klēģeri no standartsituācijas izmantoja RTU pasivitāti vārtu priekšā un jau izvirzīja Ķekavu vadībā.

3. periodu RTU iesāka ar ilgus gadus vadošo uzbrucēju trijnieka atjaunošanu (Juškēvičs-Blinds-Freimanis), ko Ķekavai izdevās sekmīgi noturēt bez gūtiem vārtiem visa perioda garumā. Perioda vidū pēc kārtējā Logina metiena bumbiņu vārtos iesit Brigmanis, dubultojot Ķekavas pārsvaru, bet pēc minūtes RTU no standartsituācijas rezultātu atkal samazina līdz minimumam, kas sola intriģējošas spēles beigas. Kulminācija pienāk nepilnas 4 minūtes līdz perioda beigām, kad sitiena brīdī salūzt Rubeņa nūja un tās atlūzusī lāpstiņa aizlido tālu laukuma stūrī. Pēc noteikumiem salūzušais inventārs spēlētājam ir jāsavāc un tikai tad jādodas uz maiņu (atšķirībā no hokeja, kur tas ir uz vietas jānomet). Tā rezultātā Ķekavai jāiztur svarīgākais mazākums sezonā, kura beigās RTU nomaina arī vārtsargu pret 6. laukuma spēlētāju. Seko RTU izmisīgi centieni panākt izlīdzinājumu un tik pat izmisīgi Ķekavas centieni noturēt pārsvaru. Pa visiem kopā izdodas mazākumu izturēt un beigās arī sekmīgi nosargāt labvēlīgo rezultātu līdz spēles beigām, panākot izlīdzinājumu sērijā līdz 3 uzvarām.

Nākamās spēles paredzētas šo sestdien un svētdien, tiesa, laiki un vieta vēl tiks izziņoti, jo šobrīd ir sākušās aizkulišu cīņas par Ķekavas mājas spēļu norises vietu, pret kuru iebilst RTU komanda. Proti, federācijai pirms šīs sezonas bija jānosaka, kuros laukumos kādas nozīmes spēles drīkst spēlēt. Tā kā tas nav izdarīts, tad pēc nolikuma Ķekava savas izslēgšanas mājas spēles drīkst spēlēt LFS apstiprinātajā mājas zālē – Ķekavas SN. Tomēr, pamatojoties uz LFS neizdarību, šobrīd RTU cenšas panākt tās pārcelšanu uz kādu citu zāli. Informācija par šīs lietas attīstību vēl sekos.