| Sākums | komandas| Vēsture | Sacensības | Galerija | Arhīvs | Saites | Diskusijas | Kontakti |
:: FLORBOLA KLUBS ĶEKAVA ::
Hipolīzings Florbola Virslīga vīriešiem
Vai aizkulišu cīņas ir svarīgākas par spēli?

Līdz Ķekavas vīriešu florbola komandas ceturtdaļfināla mājas spēlēm ir palikušas vien 4 dienas. Tomēr federācijas neizdarības dēļ joprojām komandas līdzjutēji un arī pati komanda ir neziņā par savu mājas spēļu norises vietu un laiku. Par to daļēji parūpējusies RTU-Inspecta komanda, kura uzstāj, ka Ķekavas komandas mājas spēļu zāle neatbilst starptautiskajiem noteikumiem (līdz starptautiskajos noteikumos noteiktajam izmēram platumā Ķekavas SN pietrūkst vien 70cm) un tādēļ florbolu tur spēlēt nedrīkst. Interesanti, ka regulārajā sezonā šādu pretenziju nebija ne tikai no RTU, bet arī ne no vienas citas komandas puses.

Tomēr te grūti pārmest RTU, jo viņi izmanto robus LFS darbībā, cenšoties panākt pēc iespējas izdevīgākas pozīcijas pirms izšķirošajām spēlēm. LFS jau pirms sezonas attiecībā uz spēļu laukumiem ir jāizdara divas svarīgas lietas: 1. jāapstiprina komandu mājas spēļu zāles (tas ir paveikts un par Ķekavas komandas mājas spēļu zāli ir apstiprināta Ķekavas SN zāle); 2. jāpieņem LFS valdes lēmums, kurš nosaka, kādas nozīmes spēles kuros laukumos drīkst spēlēt – tas nav izdarīts. Dēļ šīs neizdarības arī ir radies strīds – viena puse apelē, ka tā nepiekrīt spēlēt, jo zāle neatbilst noteikumiem (te gan jāpiebilst, ka Ķekavas komanda nav izvirzījusi pretenzijas, piemēram, pret to, ka RTU mājas zālē (Olimpiskajā sporta centrā) tablo faktiski atrodas blakus zālē un tādējādi arī neatbilst prasībām, vai arī par to, ka RTU dalības maksu čempionātā nomaksāja jau pēc LFS noteiktā beigu termiņa, kas varēja draudēt ar piešķirtiem zaudējumiem komandai). Savukārt Ķekava uzstāj uz to, ka LFS ir noteikusi Ķekavas mājas spēļu zāli un to nedrīkst mainīt laikā, kad divas play-off spēles jau ir aizvadītas.

Pretējā gadījumā tā ir kliedzoša vienas komandas lobēšana attiecībā pret otras komandas apzinātu gremdēšanu, un tas viss, neskatoties uz to, ka LFS statūtos kā viens no galvenajiem mērķiem minēts „veicināt florbola attīstību un popularitāti”. Šinī gadījumā pamatots ir jautājums – kādā tieši veidā un cik lielā mērā šāds iespējamais Ķekavai negatīvais lēmums veicina florbola attīstību un popularitāti vienā no Latvijā lielākajiem florbola centriem – Ķekavā? Atbilde ir – nekādā, tas vienkārši ir kādai citai komandai izdevīgs lēmums, pēc būtības aizvadot izbraukuma spēli ar Ķekavu neitrālā laukumā.

Ķekavas pagasta un Ķekavas komandas vadība LFS ir nosūtījusi vēstuli, kuras teksts ir lasāms zemāk. To parakstījuši:

Andris Krūms ,
Ķekavas pagasta pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs
Ivars Lukaševičs ,
Ķekavas pagasta pašvaldības pagaidu administrācijas izpilddirektors
Linda Zaķe ,
Ķekavas   pagasta padomes vecākā speciāliste bērnu, jaunatnes un sporta organizatoriskajos jautājumos
Kristens Rubenis ,
Komandas Ķekava vadītājs

ATKLĀTA VĒSTULE

Rīgā, 2009. gada 26. februārī

  Par SN Ķekava florbola laukumu

Ir vispārzināms, ka pēdējos gados viena no titulētākajām Latvijas komandām – Ķekava - savas izslēgšanas mājas spēles ir bijusi spiesta aizvadīt ārpus sava oficiālā mājas spēļu laukuma. Tā pamatojums – pretinieks nav piekritis spēlēt uz nestandarta laukuma. Tas, kas tiek dēvēts par „nestandarta”, ir aptuveni 35 trūkstošie centimetri platumā, mērot pie katras apmales. Kopā ņemot, tas izmēra ziņā ir viens solis, kas šķir no tā, lai iekļautos Starptautisko florbola noteikumu rāmjos, kur noteikts, ka laukuma platumam jābūt no 18-22m. Jāpiebilst, ka garumā tas ir 40m.

Šis fakts katru gadu ir kalpojis kā labs trumpis komandām, kuras bijušas Ķekavas pretinieces izslēgšanas spēlēs, jo komandas dažkārt principiāli ir gatavas ķerties klāt katram sīkumam, lai iegūtu pārsvaru, tādējādi jau 3 gadus Ķekava savas izslēgšanas mājas spēles aizvadījusi svešos laukumos.

Ķekava un Latvijas florbola sistēmas gadījumā šis jautājums ir jāskata plašākā mērogā, jo ir skaidrs, ka šeit nav runa par viena soļa tiesu, bet gan par izdevīguma gūšanu ar jebkādiem līdzekļiem.

Oficiālais arguments, iebilstot pret spēļu rīkošanu šajā zālē, protams, tiek minēts tā niecīgi mazākais izmērs platumā, tomēr skaidrs, ka pretinieku komanda tādējādi cenšas mazināt Ķekavas komandas šķietamās priekšrocības. Šķietamas tās ir tādēļ, ka, piemēram, šosezon šajā laukumā zaudēts gan RTU-INSPECTA, gan Talsiem, gan CelTik/Lekrings, gan Rubenei, gan Jogevas komandām. Tas pierāda, ka runa nav par centimetriem, bet gan par aizkulises cīņām. Šāda pieeja rada bīstamu precedentu, kad komandas sāks principiāli skatīties uz nenozīmīgām niansēm. Piemēram, ar šādu pieeju var sākt mērīt arī milimetrus, lenšu krāsu toņus, precīzos ūdens iedošanas laikus, ūdens apjomus, vai kāds apmales stiprinājums nav bojāts, vai ir iedotas vismaz 25 bumbiņas un citas lietas, kas, kopumā ņemot, nav mazsvarīgas, tomēr, vērtējot atsevišķi, neizšķir spēļu likteņus.

Jautājums – vai Latvijas komandas un arī Latvijas Florbola savienība ir tik bagāti, lai ar šādām metodēm ļautu cirst robus klubu budžetos situācijā, kad viens no pēdējo gadu labākajiem klubiem (Latvijas Avīze/LU) jau ir bankrotējis un vēl vairāki atrodas uz izdzīvošanas robežas, un vai šāda pieeja veicina florbola attīstību konkrētās komandas mājvietā, šinī gadījumā - Ķekavā? Atbilde ir – nē. SN Ķekava laukums nav ne „kartupeļu lauks”, ne skolas sporta zāle – tieši florbola vajadzībām šeit ir ieguldīti lielākie līdzekļi – ir ieklāts mākslīgais segums, ar mīkstiem materiāliem apšūtas laukumam tuvumā esošās vietas, ir ierīkoti paceļamie grozi, ir izremontētas ģērbtuves, šogad tieši pirms izslēgšanas turnīra ir ierīkotas pat papildu sēdvietas. Visiem šiem uzlabojumiem ir tikai viens pretarguments, lai florbolu šeit nespēlētu – līdz oficiālajiem noteikumiem pietrūkst tieši viens solis. Vai tiešām šīs lietas ir samērojamas? Viens solis nav ne 4, ne 5, ne 6 metri , kas tiešām būtiski iespaido spēles raksturu.

Ir zināms, ka tieši izslēgšanas spēles sava azarta un izšķirošā rakstura dēļ piesaista vislielāko florbola aprindu līdzjutēju un spēlētāju uzmanību. Apelējot pie 35cm un pārceļot Ķekavas mājas spēles uz jebkuru citu sporta zāli, tiek liegta iespēja lielai daļai līdzjutēju būt kopā ar komandu šajās spēlēs, jo skaidrs, ka ne visi var atļauties braukt ar personīgajām automašīnām kaut vai uz tuvāko iespējamo sporta zāli Rīgā, turklāt liela daļa no līdzjutējiem ir tieši jaunie florbolisti, kuriem lielā komanda ir kā paraugs. Zaudējumi šādā veidā tiek radīti ne tikai Ķekavas komandai, kurai ir papildu transporta izmaksas un arī svešas zāles īre, kas noteikti ir dārgāka nekā pagastam piederošais SN Ķekava, bet arī viesu komandai šādā veidā tiek iegriezts finansiāli – šobrīd neviens nevar apgalvot, ka konkrētajā datumā un laikā tuvākās sporta zāles būs brīvas un pieejamas, tādēļ teorētiski iespējams, ka jābrauc, piemēram, uz Talsiem vai pat vēl tālāk, kur laukumi un tehniskais aprīkojums 100% atbilst visām starptautiskajām prasībām.

Lai izslēgtu šādu intrigu radīšanu pirms izšķirošajām spēlēm, uzskatām, ka vienīgo objektīvo lēmumu šajā sakarā ir jāpieņem LFS jau sezonas sākumā, nepieļaujot lēmuma maiņu sezonas gaitā, pamatojoties uz kādas komandas iegribām, ja vien, protams, laukuma tehniskie parametri šajā laikā nav mainījušies. Tā kā Latvijas 16. čempionāta nolikums paredz, ka par konkrētu zāļu izmantošanu konkrētas nozīmes spēlēs lemj LFS valde pirms sezonas, nevis sezonas laikā, un tā kā šāda lēmuma, cik zināms, nav bijis, kā arī fakts, ka nevienai komandai sezonas laikā līdz šim nav bijis iebildumu par spēlēšanu SN Ķekava, tad uzskatām, ka SN Ķekava laukuma izmantošana pieļaujama jebkuras nozīmes Latvijas čempionāta spēlēm.

Uzskatām, ka šinī gadījumā, kad tiek apelēts pie „viena soļa” iztrūkuma, tiek zaudēts uz vispārējās florbola attīstības un intereses par šo sporta veidu fona, piespiežot klubus un līdzjutējus spēlēt savas spēles ārpus oficiālās mājvietas.

Ķekavas pagasta vadība, kura florbolu finansē jau 15 gadus, un Ķekavas komandas vadība kategoriski iebilst pret mājas laukuma maiņu, jo jau no sezonas sākuma komandas vadība un arī galvenais finansētājs – Ķekavas pagasta pašvaldība - rēķinājušies, ka visas mājas spēles tiks aizvadītas SN Ķekava, jo LFS nav lēmusi savādāk šā lēmuma pieņemšanai paredzētajā laikā – pirms sezonas. Pretējā gadījumā netiek izslēgta iespēja atsaukt Ķekavas komandu no izslēgšanas spēlēm jau šā čempionāta ietvaros, kā arī tiks nopietni pārskatīta Ķekavas vīriešu Virslīgas komandas finansēšanas lietderība arī nākamajā sezonā, kas faktiski nozīmētu komandas pastāvēšanas beigas.

Vēstules beigas.

Paredzēts, ka tuvākais lēmums šajā lietā tiks pieņemts jau šovakar, kad notiks LFS Disciplinārās komitejas sēde.

FK Ķekava

FOTO: Bormans
Paldies mūsu atbalstītājiem!

Ķekavas
pagasta padome

Ķekavas pagasta padome

Zone

Spēka pasaule

 

Vēlies Ķekavas fanu kreklu?
Ja atbilde ir "JĀ!", tad raksti mums e-pastu.
Diemžēl skaits ir ierobežots.
Treniņi florbolā bērniem Ķekavas sporta klubā

95.-98. gadā dzimušie, treneris Inguss
t. 26229090

99. gadā dzimušie un jaunāki, treneris Ints,
t. 29653457

Statistika
 
Florbola klubs „Ķekava” © 2007