Hipolīzings Florbola Virslīga vīriešiem
Ķekava aizsūta studentus „akadēmiskajā” un iekļūst pusfinālā

Nedēļas nogalē Ķekava saviem līdzjutējiem sagādāja skaistus florbola svētkus. Pēc vairāku gadu pārtraukuma, pateicoties komandas un arī Ķekavas pagasta vadības kopējiem pūliņiem, Ķekavas sporta namā atgriezās play-off cīņas. Lieki teikt, ka sporta nams bija pārpildīts. Sestdien, atrodoties iedzinējos ar 3 vārtu starpību vēl 13 minūtes līdz 3. perioda beigām, Ķekava līdzjutēju vētraini atbalstīta spēja rezultātu izlīdzināt un pagarinājumā ar otro jaunību atguvušā Gata Kamša vārtu guvumu izrāva arī uzvaru.

Pēc šī panākuma Ķekavai bija jādodas Rubenes virzienā, kur bija noskatīta „mājas spēļu zāle”, tādējādi vienas sērijas ietvaros tika spēlēts 3 dažādos laukumos un, aizsteidzoties notikumiem priekšā – katrā no tiem izcīnīts pa uzvarai, kas atspēko mītu par it kā Ķekavas priekšrocībām savā māju laukumā, kur pietrūkst jau folklorizētie 70cm platumā.

Sērijas ceturto spēli Ķekava iesāka nedaudz smagnēji un jau pirmais metiens pa Ķekavas vārtiem izrādījās precīzs – 0:1 jau 1. minūtē. Tiesa, 3 minūtes vēlāk bija nepieciešamas vien 2 sekundes, lai pēc izspēles vārtus gūtu Ķekavas labākais vārtu guvējs Gints Klēģers pēc Kristena Rubeņa piespēles – izspēlēta standartsituācija no vārtu priekšas. Periods pagāja visai lēnā spēlē, jo jūtams bija nogurums no vakardienas spēles.

2. trešdaļā RTU, kuriem nebija, kur atkāpties, guva 2 vārtus un spēles raksturs liecināja, ka Ķekavai atspēlēties būs grūti – bumbiņa spītīgi negāja vārtos un radās arī dažas bīstamas kļūdas uz noguruma rēķina.

Tomēr jau trešo spēli pēc kārtas Ķekava apliecināja savu cīņas garu un raksturu, atrodot spēkus vissvarīgākajā brīdī. Pateicoties teicamai Raivo Rosta spēlei un spēlētāju pašaizliedzībai aizsardzībā, savus vārtus 3. periodā izdodas noturēt neskartus, uzvarot visu periodu ar 3:0 – jau 3. minūtē Gints Klēģers un Kristaps Krūmiņš piespiež kļūdīties RTU aizsargus, kā rezultātā bumbiņa izlec tieši pa sitienam Gunāram Klēģeram, kurš ar metienu tuvajā augšējā stūrī samazina rezultāta starpību līdz minimumam. 7. minūtes līdz beigām Kristaps Krūmiņš no labās malas sit pa vārtiem, RTU vārtsargs bumbiņu atvaira, bet to no ļoti asa leņķa ar viltīgu metienu pa vārtsarga muguru vārtos raida Gints Klēģers un izlīdzina rezultātu – 3:3. Pēc nepilnas minūtes RTU nopelna kārtējo 2 minūšu sodu. Jāpiezīmē, ka vairākumu realizācija šajā spēlē Ķekavai īsti nevedās, tomēr svarīgākajā brīdī ar skaļu līdzjutēju atbalstu tas tika realizēts – precīzs bija Gunārs Klēģers, apskrienot vārtus un iespiežot bumbiņu vārtos starp vārtu stabu un vārtsarga kāju – 4:3 par labu Ķekavai, kad atlicis spēlēt tieši 5 minūtes. RTU uzreiz pieprasa minūtes pārtraukumu un uzsāk izmisīgu pakaļdzīšanos. Pēdējā minūtē tiek nomainīts arī vārtsargs pret 6. laukuma spēlētāju. Rodas vairāki bīstami momenti un šķiet, ka Ķekavai aizsardzībā stāv 5 vīri, vārtsargs un arī Veiksme, kas palīdz nosargāt savus vārtus neskartus un izcīnīt pelnītu un skaistu uzvaru visā sērijā ar rezultātu 3:1.

Paldies Ķekavas pagastam par nozīmīgo atbalstu un skaisto spēles noorganizēšanu Ķekavā!

Paldies līdzjutējiem, kuri parūpējās, lai arī Rubenē Ķekava justos kā mājās!