Ķekavas meitenes „Latvian open” turnīrā

FK „Ķekava” arī šogad piedalījās „Latvian Open” turnīrā. Šoreiz ķekavnieces apstājās pie ceturtdaļfināla barjeras.

Jau pirmā turnīra spēle pret „RSU” izvērtās ļoti spraiga, jo tikās spēkos līdzīgas komandas. Lai arī iespēju gūt vārtu netrūka abām komandām, vadībā, divreiz izspēlējot bumbiņu līdz brīvam metienam, izvirzījās ķekavnieces (vārti Katrīnai Bankai un Lanai Kuzņecovai). Piecas minūtes pirms spēles beigām studentes vienus vārtus atguva, sagādājot FK „Ķekavai” pamatīgas problēmas arī atlikušajā laikā, taču pārsvars tika noturēts.

Pāris stundas vēlāk FK „Ķekava” tikās ar nākamajām čempionēm „Rubeni”. Pirmās desmit minūtes laukumā bija redzama līdzīga cīņa, ķekavniecēm negribot padoties pieckārtējām Latvijas čempionēm, taču pirmā perioda beigās aizsardzība tomēr salūza, ielaižot divus vārtus. Pa vārtiem rubenietes guva arī otrā perioda sākumā, vidū un beigās, uzvarot ar 5:0.

Nākamās dienas rīta spēlē pret Polijas U-18 izlasi, labi nocīnoties aizsardzībā, ķekavnieces veiksmīgi pielietoja pretuzbrukuma taktiku. 10. minūtē rezultātu ar sitienu no neērtās puses atklāja Anda Knospiņa. Poļu treneris uzreiz pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, un pēc trīs minūtēm jau tika panākts izlīdzinājums. Pēdējais vārds periodā gan piederēja „Ķekavai”, Ievai Bergai gūstot vārtus pēc ātras soda izspēles. Šoreiz Polijas U-18 izlasei neizdevās atbildēt ar vārtu guvumu. Punktu spēlei pielika Ievas Bergas otrais gols, bumbiņai ripojot jau tukšos poliešu vārtos.

Spēle ar Tartu Universitāti ķekavniecēm bija iespēja garantēt otro vietu grupā, tomēr viss neizvērtās tik veiksmīgi. Jau pašā spēles sākumā igaunietes guva divus vārtus, no kuriem „Ķekava” tā arī neatguvās, neskatoties uz daudzajām iespējām. Spēle gan tikpat labi varēja noslēgties neizšķirti, jo desmit sekundes pēc otrā perioda sākuma Paula Brunovska vienus vārtus atguva, bet otrie vārti Tartu vārtos lidoja sekundes desmitdaļas pēc beigu sirēnas. Ķekavnieces gan tik un tā savā grupā palika otrās, jo „RSU” komanda nespēja pieveikt „Rubeni”, līdz ar to gan „Ķekavai”, gan studentēm vienāds punktu skaits, bet savstarpējā spēlē pārāka bija „Ķekava”.

Ceturtdaļfināls ar „Rīgas Lauvām”, kuras otrā grupā ierindojās aiz „Valmieras/Vinda” un „Saku Fortuna”, aizritēja pavisam neveiksmīgi. Pirmais periods tika aizvadīts bez vārtu guvumiem, nedaudz bīstamāk uzbrūkot lauvām . Taču otrā perioda sākumā ķekavnieces sešu minūšu laikā divreiz raidīja bumbiņu pašas savos vārtos. Vispirms vārtu līniju šķērsoja nevienu nesasniegusi piespēle, bet mirkli vēlāk lauvām pamatīgi izpalīdzēja rikošets. Atlikušajās septiņās minūtēs, saprotot, ka nav ko zaudēt, „Ķekava” metās uz priekšu, pusotru minūti pirms beigām arī nomainot vārtsargu. Atkārtojās iepriekšējās spēles scenārijs – daudz iespēju, izpaliek pats nobeigums.