Sezonas ieskaņā zaudējums un uzvara

Nedēļas nogalē sākās Hipolīzings Florbola Virslīga vīriešiem, kurā FBK Ķekava pirmajā spēlē savā laukumā piekāpās Bauskas komandai, bet 2 dienas vēlāk izcīnīja savu 1. uzvaru šosezon pret Ulbrokas komandu.

Pret Bausku – kā pa purvu

Pirmos vārtus komandas labā šosezon guva Mārtiņš Brigmanis pēc lieliska Matīsa Jansona reida un piespēles uz tukšiem vārtiem. Turpinājums gan vairs nav tik spožs, jo redzams, ka Ķekava vēl nav iespēlējusies un izskatās pēc ierūsējoša smagnēja mehānisma. Otrā perioda vidū Bauska izvirzās vadībā ar 3:1. Pēc nepilnām 2 minūtēm brāļi Klēģeri ātri izspēlē sodu un samazina rezultāta starpību līdz minimumam. Spēles turpinājumā mājinieki saņem aukstu dušu un pēc vairākām rupjām kļūdām aizsardzībā rezultāts kļūst jau nepieklājīgi liels – 2:7. Šinī brīdī Ķekavas vārtos Raivo Rosta vietā stājas Jānis Bramanis, paiet vēl dažas minūtes, un Ķekava pēc cīņas spara sāk atgādināt to, ko redzējām pērnās sezonas nogalē – tiek gūti 3 bezatbildes vārti – pirmos gūst Matīss Jansons no Kristapa Krūmiņa piespēles un divreiz izceļas Gints Klēģers, vienreiz no Oskara Repkes, bet otrreiz – no Jansona piespēles. Paliek nedaudz vairāk kā 4 minūtes un pavīd cerība uz izglābšanos, tomēr Bauska beigas nospēlē aukstasinīgi un svin uzvaru. Spēlē nepiedalījās Kristens Rubenis.

Šī spēle Ķekavai bija nozīmīga ar to, ka komandas sastāvā atgriezās Oskars Repke, bet debitēja Jānis Sniķeris – novēlam sekmīgu sezonu! Komandas sastāvā šosezon vairs nebūs Gatis Kamšs, kurš devies uz Angliju, kā arī Kaspars Logins, kurš pērn Ķekavai pieslēdzās uz play-off spēlēm.

Pret Ulbroku – jau labāk

Aināra Juškēviča vadītā Ulbroka ir Virslīgas jaunpienācēja, un to, ka ar šo komandu būs jārēķinās, viņi parādīja jau pārbaudes spēlē, kurā pēdējās sekundēs pieveica Ķekavu.

Arī šinī spēlē Ķekava pirmā tika pie panākuma – vārtus guva Artūrs Špīss un atkal asistenta lomā nokļuva Matīss Jansons, kurš jau pirmajās divās sezonas spēlēs ir parādījis, ka ar viņu būs nopietni jārēķinās visām Virslīgas komandām – 2 spēlēs 2+4. Līdz perioda beigām gan Ulbroka, izmatojot Ķekavas kļūdas aizsardzībā, izvirzās jau vadībā.

Līdz otrā perioda vidum Ķekava gan atgūst vadību, kad divreiz precīzs ir Gunārs Klēģers – gūstot vārtus no Oskara Repkes un Ginta Klēģera piespēlēm. Līdz perioda beigām komandas vēlreiz apmainās vārtu guvumiem (Ķekavai – Gints Klēģers no Špīsa piespēles), līdz beidzot 25 sekundes līdz perioda beigām pēc teicamas Krūmiņa diagonālas piespēles vārtus gūst Matīss Jansons. Šie arī izrādījās uzvaru nesošie vārti, jo spēles turpinājumā Ķekava guva vēl divus bezatbildes vārtus (Gi.Klēģers no brāļa piespēles un Krūmiņš no Jansona) un nosargāja uzvaru, dāvājot arī Sergejam Aleksandrovam pirmo uzvaru ar Ķekavas komandu.

S.Aleksandrova komentārs portālam florbolazinas.lv: „Spēli iesākām lieliski, taču tad spēlētāji atslābinājās, par ko tikām sodīti. Turpinājumā sākām izpildīt spēles plānu, kas arī deva rezultātu. Paši gan pieļāvām bērnišķīgas kļūdas aizsardzībā, tādējādi ļaujot pretiniekam turēties līdzi rezultātā. Trešajā periodā bijām fiziski spēcīgāki, kas ļāva nosargāt uzvaru.”