Latvijas čempionāts virslīga vīrieši
Pret čempioniem – zaudējums 3:7
FK Ķekava - Lekrings 3:7

Savās mājās Ķekavai joprojām saglabājas negatīva bilance – pagaidām tikai viena uzvara 4 spēlēs. Pēdējā spēlē ķekavniekus apspēlēja pašreizējie LV čempioni Cēsu Lekrings .

Lai arī rezultāts norāda uz pārliecinošu Lekringa uzvaru, spēles gaita liecināja par līdzīgu cīņu, turklāt metienu ziņā Ķekava pat uzvarēja ar 49:42. Tam par pamatu gan ir cēsnieku daudzie noraidījumi.

Jau pašās pirmajās minūtēs Ķekavai bija vairākas labas izdevības uzlauzt Lekringa vārtus, tomēr bumbiņu vai nu atvairīja Bundzenieks, kuram šī bija pirmā spēle pēc diskvalifikācijas, vai arī tā gāja secen vārtiem pat no visizdevīgākajām pozīcijām. Labas izdevības bija Matīsam Jansonam, brāļiem Klēģeriem, Kristapam Krūmiņam. Kamēr Ķekava mocījās ar Lekringa vārtu atslēgšanu, tikmēr viesiem palīdzēja... paši mājinieki, nenokontrolējot lēkājošu bumbiņu savu vārtu priekšā (Gu.Klēģers un M.Gržibovskis) un neveiksmīgi raidot to Raivo Rosta sargātajos vārtos. Līdz perioda beigām esošie čempioni guva vēl divus bezatbildes vārtus.

Otrajā trešdaļā spēles raksturs būtiski nemainījās – cēsnieki turpināja pelnīt 2 minūšu noraidījumus, bet Ķekava – izsēt labas izdevības. Gints Klēģers, kuram visas spēles garumā izdevās 6 (!!!) reizes norībināt vārtu stabu, nerealizēja izgājienu 1 pret 1, tam pašam piemēram vairākumā sekoja Oskars Repke. Klēģeram jaunākajam neizdevās arī realizēt bullīti , kamēr Lekrings turpināja audzēt pārsvaru, izmantodami ķekavnieku kļūdas un gūdami vēl 3 bezatbildes vārtus, padarot rezultātu pēc divām trešdaļām par graujoši nepieklājīgu – 0:6.

3. perioda sākumā Lekrings guva jau septītos vārtus. Tikai spēles 48. minūtē, kad cēsnieki kārtējo reizi spēlēja mazākumā, Matīss Jansons no Oskara Repkes piespēles atslēdza četrkārtējo valsts čempionu vārtus, izdzēšot nepatīkamo nulli uz tablo. Līdz spēles beigām Ķekava paguva realizēt vēl vienu vairākumu un izcelties arī mazākumā, pateicoties Brigmaņa un Jansona pūlēm – katram pa vārtiem un piespēlei.

Spēle noslēdzās ar rezultātu 3:7. Jāpiezīmē, ka, spēlējot vienādos sastāvos, 4 no 7 vārtiem ielaida ķekavnieku nomināli 1. maiņa, kura uz laukuma kopumā pavadīja visvairāk spēles laika, ņemot vērā to, ka ļoti daudz bija iespējas spēlēt vairākumā.

• Metieni: FBK Ķekava Lekrings 49:42
  • Soda minūtes: FBK Ķekava Lekrings 10:26

Spēlē savainojuma dēļ nevarēja piedalīties Jānis Liepa, bet Jānis Bramanis nevarēja ierasties priecīga ģimeniska iemesla dēļ.

Nākamā spēle FBK Ķekava izbraukumā – sestdien, 10. oktobrī plkst. 17:00 Liepājā pret Kuršiem .

Autors: FBK Ķekava