Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
„Ķekava” – „Rīgas Lauvas/LSPA” 6:5
Ķekava – Rīgas Lauvas/LSPA 6:5
Par labāko spēlētāju „Ķekavas” komandā tika atzīta trīs vārtu autore Gundega Vancāne.

Spēle starp ķekavniecēm un lauvām izvērtās par pamatīgu trilleri. Lai arī mājinieces bija vadībā pat ar 4:1, „Rīgas Lauvas/LSPA” spēja rezultātu izlīdzināt, bet trešā perioda, kurā tika gūti septiņi vārti, noslēgumā uzvaru tomēr izrāva „Ķekava”.

Jau pašā spēles sākumā komandas uzkurināja pamatīgu spēles tempu, kurš vairāk vai mazāk spēles gaitā arī nemainījās. Neskatoties uz daudzajām vārtu gūšanas iespējām, rezultāts tika atklāts tikai 13. minūtē, kad velkošu metienu vārtu augšējā stūrī raidīja Paula Brunovska. Tas arī bija perioda vienīgais gols.

Tomēr jau otrā perioda pašā sākumā ar neatvairāmu sitienu rezultātu izlīdzināja Diāna Zeipe. Neizšķirts uz tablo stāvēja desmit minūtes, jo ķekavnieces spēja ne tikai atgūt vadību, bet arī pārsvaru dubultot. Vispirms 2:1 panāca Gundega Vancāne, savukārt pusotru minūti pirms perioda beigām trešos vārtus „Ķekavai”, kā arī savus trešos vārtus šosezon, izskrienot no aizvārtes, guva Evija Poļakova.

Trešajā periodā mājinieces guva arī ceturtos vārtus, neapstādinot Katrīnas Bankas piespēli, bumbiņu vārtos iešķēla Gundega Vancāne. Šis šķietami drošais pārsvars gan izzuda negaidīti ātri. 44. minūtē 4:2 panāca Alīna Logina, bet pēc nepilnas minūtes sekojošā Diānas Isjominas gola „Ķekavas” treneris Andis Blinds jau pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Tas netraucēja Elīnai Ivanovai jau aptuveni divdesmit sekundes pēc tā no vārtu priekšas rezultātu izlīdzināt, kas nozīmēja tikai vienu – „Rīgas Lauvas/LSPA” no 1:4 uz 4:4 atspēlējās nedaudz vairāk kā pusotrā minūtē. Ķekavnieces no šī trieciena gan atguvās. 49. minūtē Lāsmas Peļņas metiens no soda izspēles atsitās pret sieniņu, bet izleca tieši pie vārtu priekšā esošās Gundegas Vancānes, kura jau atkal izvirzīja vadībā mājinieces, kā arī guva „hat-trick”. Tomēr arī šajā situācijā lauvas nepadevās. Perioda vidusdaļā noraidījumu nopelnīja Lana Kuzņecova, tam sekojošo vairākumu, aukstasinīgi no vārtu priekšas raidot bumbiņu augšējā stūrī, realizēja Elīna Ivanova, kurai tie bija otrie vārti spēle. Pēc šī vārtu lietus sekoja salīdzinoši ilgs klusums, kurš tika pāršķelts nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms spēles beigām. Laura Vancāne no stūra izspēles spēcīgi raidīja bumbiņu petakā , kur to no gaisa garām vārtsardzei raidīja Elīna Drēziņa. Lai arī tika mainīts vārtsargs, šoreiz lauvām laika atspēlēties nepietika.

„Ķekavas” treneris Andis Blinds: „Mani neapmierināja, ka komanda pie 4:1 atslābinājās, kas pārvērtās par 4:4 pusotras minūtes laikā. Šādas epizodes nav pieļaujamas. Šie vārti tika gūti pēc mūsu kļūdām. Tomēr prieks, ka spējām saņemties un iemest vairāk vārtus kā citās spēlēs. Labi nocīnījāmies, bet pie daudz kā vēl jāpiestrādā.”

Pateicoties šai uzvarai, „Ķekava” uzreiz tabulā uzleca uz 3. vietu. Nākamā spēle ķekavniecēm šosestdien Liepājā, „Rīgas Lauvām/LSPA” svētdien mājas spēle pret „Valmieru/Vinda”.