Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
„Liepājas Universitāte” – FK „Ķekava” 2:5
iepājas Universitāte – FK Ķekava 2:5

Aizraujošā spēlē Liepājā „Ķekava” piedzīvoja pamatīgu izbīli, pēc otrā perioda esot iedzinēju lomā, tomēr ar pēdējā perioda 20 minūtēm pietika, lai izglābtos un svinētu laimīgu uzvaru.

Spēlē tikās komandas, kuras pirms diviem gadiem bija galvenās sāncenses uz vietu virslīgā. Par pārliecinošām favorītēm tika uzskatītas gadu agrāk uz šo līgu tikušās ķekavnieces. Tomēr šī spēle nebija ne par matu garlaicīgāka par iepriekš piedzīvotajiem trilleriem.

Pirmajā periodā viesu komandai bija acīmredzami grūti pierast pie atšķirīgā seguma – bumbiņa neturējās pie lāpstiņas, bet piespēles pamatīgi lēkāja. Liepājnieces slikto viesu komandas realizāciju izmantoja jau sestajā minūtē, kad rezultātu ar metienu no pustālas distances atklāja Alise Ansone. Tikai desmit minūtes vēlāk, pateicoties Evijas Poļakovas reidam pa labo malu, ķekavnieces rezultātu izlīdzināja.

Otrajā periodā nospiedošs kļuva „Ķekavas” pārsvars, taču neskaitāmās pretinieču zonā aizvadītās minūtes nedeva rezultātu, vairums metienu tika nobloķēti, vēl daudzas reizes bumbiņa lidoja centimetrus garām vārtiem. Savukārt „Liepājas Universitāte” pacietīgi aizsargājās un, periodā pa vārtiem uzmetot trīs reizes, pamanījās izvirzīties vadībā, vārtus gūstot Karīnai Mičulei.

Ķekavniecēm bija 20 minūtes, lai novērstu sensāciju, un tas arī notika. Jau no pirmajām sekundēm bija redzams, ka viesu komanda darīs visu, lai atspēlētos, un rezultāts neizšķirts kļuva jau perioda pirmajā minūtē, kad Ieva Berga, bijusī „Liepājas Universitātes” spēlētāja, no asa leņķa raidīja bumbiņu vārtu augšējā stūrī. Drīz pēc tam ķekavniecēm bija iespēja izvirzīties vadībā, spēlējot vairākumā, kas gan neizdevās, taču šajās divās minūtēs neiespēto kompensēja uzreiz pēc tam gūtie vārti. „Ķekavu” pirmo reizi vadībā izvirzīja Katrīna Banka, kura vārtsardzi pārspēja, sitot ar neērto lāpstiņas pusi. Mirkli vēlāk ķekavnieces īsā laika sprīdī izpelnījās divus noraidījumus, taču mazākums tika izturēts. Un jau atkal īsi pēc spēles nevienādos sastāvos vārtus guva Katrīna Banka, atņemot bumbiņu „Liepājas Universitātes” aizsardzei, un griezienā to raidot vārtos – jau 4:2 ķekavnieču labā. Pusminūti vēlāk vēl vieni vārti viesu komandai - no stūra izspēles Gita Orste atrada centrā nepiesegto Elīnu Drēziņu – 5:2. Mājinieku komandas treneris Aivis Tālbergs pēc šīs krasās situācijas maiņas pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Četras minūtes pirms spēles beigām ceturtais noraidījums „Ķekavai”, taču šo, iespējams, pēdējo, iespēju mājinieces neizmantoja. Jāpiebilst, ka trešā perioda metienu attiecība bija 19:9 par labu viesu komandai.

Ķekavnieces līdz ar to garantē to, ka pēc pirmā apļa zemāk par 4. vietu un play-off zonu nokrist nevar. Arī liepājnieču pozīcija nemainās – pagaidām bez punktiem un 6. vieta.

Trenera v.i. Artis Drēziņš: „Treneris Andis Blinds uz spēli nevarēja ierasties, bet viņš bija sagatavojis komandu agresīvai presinga taktikai. Pēc būtības komandas to izpildīja, bet šādai spēlei acīmredzami bija gatavas pretinieces, kuras, ņemot palīgos veiksmi, ar milzīgu pašatdevi aizsargājās, izmantojot auguma un svara priekšrocības. Mazais laukums un koka grīda – kas spēlējuši 15. viduskolā, mani sapratīs -, pēc pirmajiem diviem periodiem nodrošināja minimālu mājinieču pārsvaru, viņām izmantojot bīstamus pretuzbrukumus. Tomēr vadzim vajadzēja lūzt un trešajā periodā tas arī notika. Komandu sapurināja kapteine Gundega Vancāne, arī es bišku pacēlu balsu, pārliecību atguva vārtsardze Jogita un aizsardzes Anna, Laura, Līga, Lāsma. Uzbrucējas trešajā periodā izdarīja to, ko vajadzēja katrā no periodiem - iemeta četrus vārtus. Interesanti, ka Evija četrās spēlēs pēc kārtas iemetusi pa golam. Atceros, savulaik mans komandas biedrs „Latvijas Avīzē” Aigars Bārda virslīgā septiņās spēlēs pēc kārtas iemeta tieši pa vienam golam...

Nākamā spēle 25. oktobrī: Ķekavā ar „Rubeni”. Tad jau veiksmi vajadzēs mums. Rubenietes virslīgā nav zaudējušas jau divus gadus...”