Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
FK „Ķekava” – „Rubene” 5:8
FK Ķekava - Rubene 5:8

Svētdien, 25. oktobrī, Ķekavas SN ķekavnieces tikās ar pieckārtējām Latvijas čempionēm „Rubeni”. Mājinieces nospēlēja cienīgi- komandai, kura nav piedzīvojusi zaudējumu jau divus gadus, piekāpjoties tikai ar 5:8, turklāt pamatīgi liekot panervozēt.

Pārsteidzoši pirmā vadībā izvirzījās „Ķekava”. Jau otrajā spēles minūtē Paulas Brunovskas piespēle izvirzīja Ievu Bergu vienu pret viesu vārtsardzi, un šāda iespēja garām palaista netika. Prieki gan bija īsi, jo „Rubene” atbildēja jau pēc pusotras minūtes, kad Edīte Bankava, neapstādinot bumbiņu, rezultatīvi noslēdza pretuzbrukumu. Vēl pēc minūtes vadībā jau rubenietes, Jogitu Gindru pārspējot Lindai Līcei. Ķekavnieces neizmantoja iespēju rezultātu izlīdzināt, nerealizējot vairākumu, bet titulētā viesu komanda tādu pašu izdevību garām nelaida, otrie vārti Edītei Bankavai. Pirmais periods tā arī noslēdzās – 3:1 vadībā „Rubene”.

Tomēr ķekavnieces nebija gatavas padoties. Atkal vārti perioda otrajā minūtē, un atkal Ieva Berga no Paulas Brunovskas piespēles. Savukārt spēles 25. minūtē laicīgi savus pirmos vārtus šosezon guva Lana Kuzņecova, jau panākot neizšķirtu. Sekojošie notikumi izšķīra spēles likteni. Jau 25 sekundes pēc izlīdzinošajiem vārtiem vadību rubenietēm atguva Evita Rudzīte. Līdz perioda beigām Rudzīte guva vēl vienus vārtus, kā arī divi goli Zeltītei Bankavai. Līdz ar to pēc otrā perioda „Rubenei” jau četru vārtu pārsvars.

Trešā perioda sākumā Edīte Bankava guva savus hat-trick vārtus, bet atlikušo spēles daļu pārliecinošāk aizvadīja ķekavnieces, divus vārtus atgūstot. Viesu vārtsardzi Daci Rumbiņu ar trīs minūšu starpību parspēja Elīna Drēziņa un Gundega Vancāne, samazinot rezultāta starpību līdz trīs vārtiem – 5:8.

Neskatoties uz zaudējumu, „Ķekava” saglabā 4. vietu turnīra tabulā, esot priekšā „Rīgas Lauvām/LSPA” pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē. Savukārt rubenietes pēc „RSU/Salming” zaudējuma lauvām jau iekrājušas sešu punktu handikapu.

Nākamajā spēļu kārtā šosestdien „Rubene” uzņems „Rīgas Lauvas/LSPA”, bet ķekavnieces dosies uz Valmieru.