Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
„Rīgas Lauvas/LSPA” – FK „Ķekava” 4:5

Kārtējā aizraujošā spēle tika aizvadīta „Ķekavas” un „Rīgas Lauvas/LSPA” starpā, šoreiz Ezerkrastu vidusskolā. Atkal iespējams vilkt paralēles ar iepriekšējo spēli, jo scenārijs bija gluži līdzīgs – vadībā pirmās izvirzījās ķekavnieces, lauvas izlīdzināja rezultātu, otrajā periodā „Ķekava” izdarīja nelielu atrāvienu, kuru rīdzinieces sadeldēja ļoti ātri, bet trīs minūtes pirms spēles beigām gūtie vārti izrādījās uzvaras – 6:5 „Ķekavai”.

Pirmos vārtus spēlē jau trešās minūtes sākumā guva Katrīna Banka, noslēdzot ātru pāreju no aizsardzības uzbrukumā. Tikai trīs minūtes vēlāk rezultāts jau 1:1 – vārti Elīnai Ivanovai. Perioda vidū ķekavnieces jau atbildēja ar diviem vārtiem nepilnas minūtes laikā – vispirms Gita Orste pārspēja lauvu vārtsardzi pēc tuva metiena pretuzbrukuma beigās, savukārt gandrīz vai nākamajā uzbrukumā tālu metienu izdarīja Līga Grigorjeva, bumbiņa pēc viena vai vairākiem rikošetiem atrada ceļu mājinieču vārtos. „Rīgas Lauvas/LSPA” treneris pēc šiem vārtiem nomainīja vārtsargu, Montas Čēmas vietā laukumā sūtot Zani Veidenbaumu. Četras minūtes pirms perioda beigām lauvas samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, vārtus aizturētā soda laikā gūstot Lindai Krūmiņai.

Otrajā periodā turpinājās spraiga bezkompromisa cīņa. „Ķekavai” jau perioda pirmajā pusē bija trīs iespējas spēlēt vairākumā, realizēts tika viens. Tā pēdējās sekundēs Paula Brunovska, esot aizvārtē, trāpīja pa vārtsardzes muguru – veiksmīgs gols viesu komandai. Perioda izskaņā vairākums arī mājiniecēm, taču tas netika izmantots.

Pamatīgs trieciens ķekavnieces sagaidīja spēles 45. minūtē, kad 22 sekundēs rezultāts no 2:4 kļuva 4:4. Evelīnas Garbares precīzam metienam sekoja izlases spēlētājas Diānas Isjominas meistarstiķis, apspēlētas 3 ķekavnieces un arī vārtsardze. Rezultāts atkal neizšķirts, viss sākās no sākuma. Trīs minūtes pirms spēles beigām cita izlases spēlētāja, šoreiz ķekavniece Gundega Vancāne, guva vārtus, kas izrādījās izšķirošie. Lauvas gan mainīja vārtsardzi pret sesto spēlētāju, bija iespējas rezultātu izlīdzināt, kā arī „Ķekavai” raidīt bumbiņu tukšos vārtos, taču rezultāts nemainījās – uzvara viesu komandai, 5:4.

Pateicoties šai uzvarai, ķekavnieces apsteigušas lauvas, kā arī „Valmieru/Vindu” un atrodas nu jau 3. vietā turnīra tabulā. Tiesa, abām šīm komandām viena spēle rezervē. „Rīgas Lauvas/LSPA” gan tik un tā šogad „Ķekavu” nepanāks – 4 punktu starpība to neļauj.

Nākamā spēle „Ķekavai” šosvētdien, 20. decembrī, Rubenē.