Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
„Rubene” – FK „Ķekava” 2:0
Rubene – FK Ķekava 2:0

20. decembra spēle Kocēnos starp pieckārtējām Latvijas čempionēm „Rubeni” un pagājušā gada sesto spēcīgāko komandu „Ķekavu” norisinājās pret visām prognozēm. Gandrīz 50 minūtes bez vārtiem, tikai trešā perioda vidū titulētajām mājniecēm izdevās salauzt ķekavnieces.

Pirmajos divos periodos vārti netika gūti, taču iespēju nebūt netrūka ne vienai, ne otrai komandai. Rubenietes centās salauzt disciplinēto viesu komandas aizsardzību, cenšoties to saraustīt ar piespēlēm, savukārt ķekavnieces, sagaidījušas īsto brīdi, nevilcinājās mesties pretubrukumos. Glāba gan Jogita Gindra, gan Dace Rumbiņa, gan vārtu stabiņš. Īpaši var izcelt Zeltītes Bankavas metienu vairākumā pustukšu vārtu priekšā pa vārtu pārliktni, kā arī ķekavnieces Lanas Kuzņecovas šķēlienu tenisa stilā, kas, norībinot vārtu stabiņu, lika noelsties visām tribīnēm. Trešajā periodā „Ķekavai” izdevās izgājiens divi pret vienu, taču Dace Rumbiņa brīnumainā kārtā atsita bumbiņu ar kājām. Ja neiemet tu, iemet tev – sekojošajā uzbrukumā, 48. spēles minūtē, rubenietes beidzot atklāja spēles rezultātu. Neveiksmīgi saskrējās viesu vārtsardze un aizsardze, ļaujot Madarai Adamanei raidīt bumbiņu gandrīz tukšos vārtos. Tikai pusotru minūti vēlāk jau 2:0 „Rubenei”, gols no vārtu priekšas Zanei Klaberei. Taču uzreiz pēc šī vārtu guvuma Dacei Rumbiņai 2+10 noraidījums par rupjību pret tiesnešiem un rubenietēm jādomā, ko likt vārtos! Izvēle krita uz Edīti Bankavu, kas karjeras pašā sākumā bijusi vārtsardze. Mājinieces sāka spēlēt piesardzīgāk, līdz Bankavai nonāca trīs metieni, kuri veiksmīgi tika atvairīti, līdz ar to rezultāts nemainījās.

Ķekavnieces šogad arī paliks pašreizējā 3. vietā, taču vienu punktu atpaliekošajai „Valmierai/Vinda” par divām spēlēm mazāk. „Ķekava” gan pati varēs parūpēties par valmieriešu noturēšanu aiz muguras – savstarpējā spēle 10. janvārī Ķekavas SN.

Komandas "Rubene" galvenais treneris Jānis Dainis portālam Sportacentrs.com atklāja, ka viņa meiteņu mazrezultatīvajai spēlei par iemeslu varētu būt bijis garais pārtraukums, kas saistīts ar piedalīšanos pasaules čempionātā, kā arī tas, ka tā bija aizejošā gada pēdējā spēle. Meitenes vienkārši nebija kā nākas noskaņojušās mačam. Vēl viens iemesls – tikai pirmajā trešdaļā spēlēja Zeltīte Bankava, kurai bija jāsteidzas projām.

"Nu baigā škrobe," pēc spēles sarunā ar “Florbolaziņām”atzina "Ķekavas" galvenais treneris Andis Blinds. "Spēlē bīstamie momenti bija aptuveni vienādi, taču pretiniecēm izdevās dabūt bumbiņu vārtos, atšķirībā no mums. Kad ritēja jau trešais periods, šķita, ka varbūt tomēr izdodas parūpēties par sensāciju un "aizķert" pretinieces, tādēļ man kā trenerim ir sāpīgi piedzīvot šo zaudējumu. Joprojām cīnāmies ar problēmu, ka spēlētājas netic saviem spēkiem. Taču mums vēl ir laiks līdz pavasarim un darīsim visu iespējamo, lai novērstu šo neticību."