Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
FK „Ķekava” 9:5 „Valmiera/Vinda”
FK Ķekava 9:5 Valmiera/Vinda

Gadu ķekavnieces uzsāka ar ļoti svarīgu spēli pret valmierietēm. Tai bija liela nozīme cīņā par trešo vietu turnīra tabulā. Abās iepriekšējās tikšanās reizēs ar vienu vārtu starpību uzvarējušas bija „Valmiera/Vinda”. Šosvētdien pārliecinošu uzvaru svinēja laukuma saimnieces. Rezultatīvākā spēlētāja bija Kristīne Grigorjeva, kurai šī bija debija virslīgā „Ķekavas” kreklā.

Kā auksta duša „Ķekavai” nāca spēles pirmās piecas minūtes, kurās pēc Ilzes Justamentes un Zanes Krišjānes metieniem ar 2:0 vadībā izvirzījās viesu komanda. Atlikušo perioda daļu dominēja ķekavnieces, jau pēc divām minūtēm  savus pirmos vārtus komandas labā guva Kristīne Grigorjeva. Mājinieču uzbrukumi nerimās, un perioda otrajā pusē ar pusotras minūtes starpību Liānu Aldiņu pārspēja gan Paula Brunovska, gan Dina Štāle, jau izvirzot „Ķekavu” vadībā. 20. minūtē gan valmierietes rezultātu spēja izlīdzināt, otrie vārti Ilzei Justamentei.

Ilgi šis neizšķirts uz tablo nepalika. Vienas maiņas laikā jeb 42 sekunžu laikā Kristīne Grigorjeva un Gundega Vancāne guva pa vārtiem, viena otrai arī asistējot. „Valmiera/Vinda” sāka spēlēt vēl aktīvāk, taču Jogitu Gindru pārspēt nespēja. Turpretī ķekavnieces savas iespējas garām nelaida – Kristīnes Grigorjevas un Ievas Bergas piespēles vienu pret vārtsardzi izvirzīja attiecīgi Paulu Brunovsku un Lanu Kuzņecovu, kuras bija nekļūdīgas, panākot jau 7:3 „Ķekavai”. Atkal pēdējais vārds periodā valmierietēm, Luīze Biļinska vienus vārtus atguva, saglabājot cerību stariņu viesu komandai.

Taču arī šoreiz ķekavnieces veiksmīgāk sāka periodu. 46. minūtē četru vārtu pārsvaru atjaunoja Gita Orste, bet perioda vidū, izturējušas mazākumu, mājinieces guva arī devītos vārtus, šoreiz izceļoties Paulai Brunovskai, kurai tie bija jau trešie vārti. Trīsarpus minūtes pirms spēles beigām hat-trick guva arī valmieriete Ilze Justamente, bet tas spēles iznākumu neietekmēja – „Ķekava” šosezon beidzot pieveica „Valmieru/Vinda”, turklāt pārliecinoši – 9:5. Izcila debija virslīgā ķekavnieču rindās Kristīnei Grigorjevai, kurai šajā spēlē seši rezultativitātes punkti (2+4).

Arī nākamo spēli „Ķekava” aizvadīs savā laukumā, 17. janvārī tiekoties ar „Rīgas Lauvām/LSPA”, pret kurām šosezon jau divas uzvaras. Valmierietes 16. janvārī uzņems „RSU Runway/Salming”.