Latvijas meistarsacīkstes florbolā virslīgā sievietēm
“Ķekavai” 4. vieta!!!

FK "Ķekava" – "RSU/Runway Salming" 3:4

Spuņciemā norisinājās sieviešu florbola virslīgas spēle par 3.vietu, kur tikās mūsu Ķekavas florbolistes pret RSU Runway/Salming.

1. perioda 15.minūtē pēc Katrīnas Bankas piespēles no stūra Gundega Vancāne izdarīja labu tālmetienu un bumba vārtos 1:0! Vārtsardze Agnese Kāposte šajā situācijā nebija glābēja, jo viņa tika nosegta un līdz ar to neredzēja metienu. RSU 1. periodā izdarīja 8 metienus pa vārtiem, bet Ķekavas vārtsardze Jogita spēlēja lieliski.

2. periodā atkal cīņa vārtu priekšā, šoreiz pie Ķekavas vārtiem, un bumbiņa pēc pāris rikošetiem lēnām ieripoja vārtos – 1:1. Pēc kāda laika viena no ķekavietēm izdarīja pustālu metienu, kuru vārtsardze atsita un bumba nonāk tieši pie Katrīnas Bankas, apgrieziens, metiens un bumbiņa nonāca vārtos 2:1!

3. perioda 8.minūtē RSU florboliste pārkāpa noteikumus pret aktīvo Banku ,taču svilpes laikā viņa pagūva izmest un bumba pa zemi šķērsoja vārtu līniju - 3:1! RSU florbolistes metās protestēt, taču tiesneši savu lēmumu nemainīja. Pagāja laiks un spēles 52.minūtē izgājienā 1 pret 1 Ķekavas vārtsardze veikli nokrita priekšā metienam, bet epizode galā nebija, neliela uzmanības trūkuma dēļ metiens no borta un bumba vārtos, otrais gols Santai Torsterei. 56.minūtē RSU komanda izpēlēja soda izspēli, Kārkliņa metiens trāpīja pa vārtu stabiņu, taču atkal veiksmīgs atleciens – tieši pie komandas biedrenes Signes Oses un jau 3:3. Perioda beigās rezultāts varēja būt lielāks, jo studentes vismaz divas reizes trāpīja pa vārtu stabiņu. Labs pretuzbrukums izdevās arī ķekavniecēm, tā kā uzvaru pamatlaikā izraut varēja abas komandas, tomēr laika bija par maz. 23 sekundes pirms pamatlaika beigām tiek nozīmēta soda izspēle, RSU pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, lai pārrunātu tās izspēli. Vārti netika gūti, taču ķekavnieces neievēroja attālumu, aizturētais sods, un pagarinājumu studentēm bija iespēja sākt vairākumā.

Pagarinājumā arī glāba vārtu stabs, taču mazākums tika izturēts. Momenti bija abām komandām, taču RSU turpināja turēt spēli Ķekavas aizsardzības zonā. Spēles 67.minūtē RSU aizsardze izdarīja metienu, ko aizsardze atsita, taču kārtējā veiksmīgā atlēkošā bumbiņa – tieši pie Diānas Isjominas, kura sita neapstājoties un izrāva uzvaru.

“Ķekavas” komandas priekšnieka Arta Drēziņa komentārs: “Uzvarēja komanda, kura bija spēcīgāka individuāli un tehniski. Komanda, kurai ar savām sešām Latvijas izlases spēlētājām (mums ir tikai viena) vajadzēja spēlēt finālā. Taču arī mums, ja veiksme pavadītu līdz pašām beigām, bija iespēja, jo mūsu spēks bija KOMANDAS SPĒLE.  Vārtsardze Jogita Gindra aizvadīja labāko spēli sezonā, arī vārtu stabiņi bija mūsu pusē, pilnīgi visas meitenes atdeva visus spēkus tiktāl, ka spēles beigās krita nūjas ārā no rokām, vienai no spēlētājām bija jāsniedz nopietnā medicīniskā palīdzība… Pēc spēles meitenes raudāja, treneris Andis Blinds pirmoreiz divu gadu laikā pēc zaudējuma plātīja rokas un teica, ka nevienai spēlētājai neko nevar pārmest, jo visas izpildīja spēles plānu. Savukārt es varu pateikt, ka esmu lepns, ka Ķekavai ir tāda komanda un mīlu visas meitenes un gribu redzēt visas nākamajā sezonā atkal komandā. Pirms diviem gadiem mēs bijam 8. vietā Latvijā, pagājušajā gadā – sestās, šogad – ceturtās, nākamgad - ?. Starp citu, šo spēli filmējā arī Latvijas televīzija un rādīja “Panorāmas” sporta ziņās. Par veiksmīgo sezonu gribu pateikt lielu paldies Ķekavas novada domei un tās priekšsēdētām Robertam Jurķim, FK “Ķekavas” prezidentam Igorim Maļinauskam un valdes loceklim Ralfam Švageram, Ķekavas sporta aģentūrai un tās vadītājām Dacei Cīrulei un Marutai Eglītei personīgi, Ķekavas sporta nama personālam, visiem labvēļiem un labvēlēm, īpaši Raivim Ušackim, un, protams, kādam cilvēkam, bez kura komanda ne tuvu nebūtu tāda, kāda tā ir, bet kura vārdu pēc savstarpējās vienošanās pagaidām nosaukt nevaru. Sezona ir beigusies, bet faktiski nekas nav beidzies, jo maijā meitenes gaida Rīgas čempionāts, jūnijā – Vasaras līga, pēc Jāņiem – fiziskie treniņi Jūrmalā, augustā – “Latvian Open”, bet septembrī  sāksies nākamais Latvijas čempionāts.”