Latvijas meistarsacīkstes florbolā virslīgā sievietēm
„Rīgas Lauvas” / ERREA – „FK Ķekava" / AXA 3:6
Ķekavas florbolistes

Spēles sākumā spiedienu izdarīja mājinieces, jau septītajā minūtē gūstot pirmos vārtus šajā virslīgas sezonā. Evelīna Garbare ar piespēli atrada nenosegto Daci Možeiko, kurai atlika vien raidīt bumbiņu tukšajā vārtu stūrī. Drīz vien lauvām arī vairākums, kurš gan sanāca visai neveiksmīgs – ķekavnieču uzbrukums mazākumā tika pārtraukts tikai ar sodu, pēc kura nepareizu attālumu neievēroja pirmo vārtu guvēja. Pusminūti spēle nepilnos sastāvos, bet ar pāri palikušo pusotru minūti vairākumā „FK Ķekava” / AXA pietika, lai izlīdzinātu rezultātu – Gundegas Vancānes metiens atleca vārtu priekšā, kur to pielaboja Elīna Drēziņa. Viesu komanda izmantoja arī otro vairākumu šajā spēlē. Lauras Vancānes diagonālā piespēle atsitās pret vairākām nūjām, taču izgāja cauri līdz Dinai Štālei, kura nevilcinoties raidīja bumbiņu augšējā stūrī. Nu jau ķekavnieces bija uz viļņa, un perioda beigu daļā vēl vairāk palielināja savu pārsvaru, gūstot divus vārtus pusminūtes laikā. Vispirms pa reidu pa malu veiksmīgi noslēdza Dace Āboliņa, bet mirkli vēlāk jau šī pati spēlētāja izdarīja nevainojamu piespēli starp divām aizsardzēm, un Elīna Drēziņa panāca jau 4:1 „FK Ķekava” / AXA labā. Metienu attiecība 13:3 par labu viesiem, taču jāatzīst, ka daudzi bīstami lauvu uzbrukumi tika apturēti pēdējā brīdī, vai arī metieni lidoja gar stabiņiem.

Otrajā periodā Ivandas Bērziņas vietā mājinieču vārtos stājās Zane Veidenbauma. Kā jau bija gaidāms, šo periodu „Rīgas Lauvas”/ERREA sāka aktīvāk un agresīvāk, taču jau atkal veiksmīgākas izrādījās ķekavnieces – 22. minūtē Katrīna Banka izlauzās viena vārtu priekšā, sausā neatstājot arī Veidenbaumu. Drīz vien gan lauvas vienus vārtus atguva, Elīnai Bernavai ar zemu metienu pārspējot nosegto Jogitu Gindru. „FK Ķekava” / AXA gan neļāva pretiniecēm sākt pakaļdzīšanos, kā tas pagājušogad ne reizi vien bija noticis. 27. minūtē Dina Štāle atjaunoja četru vārtu pārsvaru, raidot bumbiņu tuvējā apakšējā stūrī. Pēdējais vārds šajā periodā gan piederēja „Rīgas Lauvas/ERREA” kapteinei Evelīnai Garbarei, kura gluži kā Bernava izmantoja pūli vārtu priekšā, izdarot tālmetienu. Šī perioda realizācija bija ļoti augsta – 9 metienu vārtu rāmī, no kuriem 4 šķērsoja līniju.

Pēdējās 20 minūtēs vārti netika gūti, taču tas nenozīmē, ka spēle nebija saspringta. Ķekavniecēm kā pamatīgs pārbaudījums pie jau tā augošās lauvu ofensīvas bija trīs mazākumi, kuri ne bez grūtībām tika izturēti. Viesu komandai uzsmaidīja arī veiksme, jo divas reizes tika norībināts vārtu pārliktnis, tikpat reižu no droša vārtu zaudējuma glāba stabiņš. Tomēr rezultāts palika nemainīgs – „FK Ķekava” / AXA Ezerkrastu vidusskolā svinēja uzvaru ar 6:3, pirmo reizi virslīgas sezonu atklājot ar uzvaru.

Mūsu komandas sastāvu piemeklējušas pārmaiņas. Ar lepnumu varam teikt, ka Paula Brunovska sākusi studijas Austrijā, savukārt Lana Kuzņecova, Līga un Kristīna Grigorjevas strādā ārzemēs, bet ir vienošanās, kad, atgriežoties Latvijā, šīs spēlētājas varētu atkal pievienoties komandai. Gita Orste pirmssezonas posmā atsvaidzināja pagājušajā sezonā gūto traumu, Andai Knospiņai piedzimusi meitiņa, bet Anna Reineka un Lāsma Peļņa paņēmušas pauzi.

Komandai pievienojušās jaunas spēlētājas, kuras jau paspējušas sevi lieliski apliecināt - Guna un Paula Kudrjavcevas, Elīza Bērziņa, Dace Āboliņa, Ilze Medne, Kristīna Brante un Una Zuzane.