Latvijas meistarsacīkstes florbolā virslīgā sievietēm
”FK Ķekavai”/AXA” smaga uzvara Irlavā – 4:3

Savā pirmajā virslīgas spēlē savā laukumā „Irlava/Tukums” uzņēma „FK Ķekava/AXA”. Lai arī irlavnieces bija smagi zaudējušas lauvām, bet ķekavnieces pieveikušas „Rubeni”, spēle varēja izvērsties dažādi. Saspringtā cīņā ar 4:3 uzvarēja viesu komanda.

Pirmais bīstamais moments bija pie „FK Ķekava/AXA” vārtiem, no soda izspēles 2. minūtē ar asu, tālu šķēlienu Jogitu Gindru gandrīz pārspēja Dace Jaunzeme. Tomēr rezultātu 6. minūtē atklāja Laura Vancāne ar metienu no pustālas distances. „Irlava/Tukums” kapteine Zālmane devās pie tiesneša iebilst, ka Guna Kudrjavceva, esot vārtu priekšā, atradās arī vārtsarga laukumā, taču lēmums mainīts netika. 16 sekundes vēlāk jau 2:0 – Kristīnes Ēvaldes tālā piespēle izleca tieši uz Daces Āboliņas nūjas, kura bumbiņu raidīja augšējā stūrī. Drīz pēc tam mazākums ķekavniecēm. Situācija kļuva vēl draudīgāka, kad, novēršot kļūdu aizsardzībā, „FK Ķekava/AXA” atkal pārkāpa noteikumus, paliekot trijatā. Tuklāt aizturētā soda laikā Jogita Gindra pēdējā brīdī izsita vārtos lidojošu bumbiņu. Lielo vairākumu irlavnieces neizmantoja, taču, ķekavniecēm jau atkal spēlējot četratā, mājiniecēm paveicās – Lindas Austrumas no nulles leņķa dotā piespēle no aizsardzes kājas iekrita vārtos. Viesu komanda gan divu vārtu pārsvaru atjaunoja, ar zemu metienu pretuzbrukumā Kristīni Bērziņu pārspējot Dinai Štālei. Perioda beigās „FK Ķekava/AXA” aizsardzes metienu ar sitienu pa nūju aprāva uzreiz divas irlavnieces, aizturētais sods līdz beigu sirēnai, kas nozīmēja, ka otro periodu ķekavnieces uzsāka vairākumā.

Tā laikā bija daudz saspēles, bet maz momentu. Turklāt pusotru minūti pēc mazākuma izturēšanas mājinieces guva savus trešos vārtus – Marika Ķērpe no soda izspēles piespēlēja vārtu priekšā stāvošajai Agnetai Švānei, kura bumbiņu vārtos raidīja no gaisa. Otrā perioda beigu daļā komandas apmainījās vēl pa vārtu guvumam. 35. minūtē Dace Āboliņa raidīja bumbiņu zem vārtsardzes rokas. Savukārt pusminūti pirms pārtraukuma Eva Fricberga, izraujoties pret vārtiem, trāpīja pa Jogitas Gindras plecu, taču bumbiņa ar loku iekrita viesu vārtos.

Pēdējā periodā vārti netika gūti, taču tas bija saspringts. Pašā perioda sākumā vārtus varēja gūt Paula Kudrjaveva, taču viņas šķēlienu no gaisa atsita Kristīne Bērziņa. 45. minūtē nopūtās visas tribīnes - „Irlava/Tukums” gandrīz izlīdzināja rezultātu, pēc izgājiena 2 uz 1 metiens lidoja gar pašu tukšo vārtu stūri. Spriedzei augot, sākās asumi, un spiedienu izdarīja nu jau irlavnieces. Ķekavniecēm gan bija trīs lieliskas iespējas – vispirms sitiens no vārtu priekšas trāpīja pa Bērziņas ķiveri, 53. minūtē rupji kļūdījās mājinieces, taču paspēja sekojošo „FK Ķekava/AXA” metienu nobloķēt, savukārt trīs minūtes vēlāk Gunas Kudrjavcevas atkārtotais metiens aizķēra vārtu pārliktni. Irlavnieces gandrīz par šo izšķērdību sodīja. Četras minūtes pirms spēles beigām viņām vairākums, kurš pārauga ofensīvā, un pēc lieliskas piespēles „Irlava/Tukums” spēlētāja no vārtu priekšas netrāpīja tukšā stūrī... Pēdējās divas minūtes „FK Ķekava/AXA” veiksmīgi pieturēja bumbiņu, svinot smagu uzvaru, kura viņām jau trešā trīs spēlēs, kas pašlaik dod 2. vietu virslīgā.

Trenera Anda Blinda komentārs portālam  florbolaziņas.lv: „Pirms spēles meitenes brīdināju, ka viegli nebūs, taču laikam mani neņēma vērā un pirmajā trešdaļā komanda principā pastaigājās pa laukumu. Momenti gan bija, taču vai nu pašas metām virsū vārtsargam vai arī kaut kas neizdevās kā nākas. Trešajā periodā jau nomierinājāmies, pielāgojāmies spēles stilam un nosargājām šo punktu, lai gan bija arī viņām viena laba iespēja. Pretinieces varbūt nav tik tehniskas, taču viņas parādīja lielisku cīņassparu un varu vienīgi uzslavēt sāncenses. Domāju, ka savā laukumā viņas būs neērts pretinieks jebkurai komandai.”