Latvijas meistarsacīkstes florbolā virslīgā sievietēm
”FK Ķekava”/AXA” Valmierā atspēlējas un uzvar – 8:5

Pieveicot valmierietes, ”FK Ķekava”/AXA” izcīnījušas jau ceturto uzvaru tikpat spēlēs, taču  jāsaka, ka arī šoreiz cīņa bija smaga un ar dažādiem notikumu pavērsieniem. Atgūstoties no aukstas dušas spēles sākumā, spēles vidū ķekavnieces panāca lūzumu.
Spēles sākums viesu komandai nepavisam nebija veiksmīgs – Madara Rudzīte no viena un tā paša punkta (otrajos vārtos no soda izspēles) nepilnu trīs minūšu laikā panāca 2:0. Laukumā ritēja līdzīga spēle, un īsi pirms perioda beigām Dace Āboliņa noķēra vārtsardzi uz pretkustību, rezultāta starpību samazinot.

Sākoties otrajam periodam bija skaidrs, ka ”FK Ķekava”/AXA” rezultāta izlīdzināšanu uz vēlāku laiku atlikt nevēlas – sekoja ofensīva un agresīva spēle no pirmajām sekundēm, kas ar panākumiem vainagojās jau 24. minūtē. Laura Vancāne pa gaisu piespēlēja pie vārtiem esošajai Ievai Bergai, kas no gaisa raidīja bumbiņu zem krītošās Ilgas Jēkabsones. Ilgi  gan ķekavnieču prieki nebija, jo jau mirkli minūtes vēlāk „Valmiera/BSS” aizskrēja pretuzbrukumā, Kristiānai Anšmitei veiksmīgi to noslēdzot. Nepagāja ne minūte, kad mājinieces devās vēl vienā ātrajā uzbrukumā, ko apturēt izdevās tikai ar noteikumu pārkāpumu, līdz ar to bullītis uz ”FK Ķekava”/AXA” vārtiem. To devās izpildīt „Valmieras/BSS” kapteine Madara Rudzīte, kurai tā bija iespēja gan gūt hat-trick, gan atjaunot divu vārtu pārsvaru. Tomēr veiksmīgāka izrādījās pirmo spēli ķekavnieču sastāvā aizvadošā Una Zuzane, kura jau esot „uz dēļiem” pamanījās metienu atvairīt ar elkoni. Rezultāts 2:4 vietā negaidīti kļuva 3:3, Daces Āboliņas reidam pa kreiso malu sekoja piespēle centrā, un Guna Kudrjavceva nekļūdījās, gūstot ”FK Ķekava”/AXA” pirmos vārtus mazākumā šosezon. Tikpat pēkšņi viesu komanda arī izvirzījās vadībā, aizturētā soda laikā Dina Štāle „Valmieru/BSS” nošokēja četras sekundes pirms otrā perioda beigām.

Pēdējās 20 minūtēs ķekavnieces atstāja maz iespējas atspēlēties, kontrolējot notikumu gaitu laukumā. Dace Āboliņa guva vēl trīs vārtus, divreiz asistējot Gundegai Vancānei, vēl vienu piespēli atdeva arī Dina Štāle, kura arī izcēlās šajā periodā. Vienā no retajiem pretuzbrukumiem vārtus guva līgas rezultatīvākā spēlētāja valmieriete Ieva Jurkāne, līdz ar to spēle noslēdzās ar rezultātu 8:4 ”FK Ķekava”/AXA” labā. Otrajā un trešajā periodā kopā ķekavnieces pa saviem vārtiem ļāva izdarīt tikai sešus metienus, pašām izdarot 30.

Ķekavas komandas pārstāvis Artis Drēziņš portālam Sportacentrs.com atklāja, ka pirmais periods pagājis, kamēr viņa meitenes pieradušas pie laukuma. Bez tam nācies pārkārtot spēli uz divām maiņām, koncentrējot tajās labākās spēlētājas. Lielāko daļu darba izdarījušas pirmās maiņas uzbrucējas - Āboliņa, Štāle un Vancāne. Dace Āboliņa, kura, spēlējot Valmierā, nemaz nebija tā rezultatīvākā, tagad kļuvusi par ķekaviešu uzbrukuma līderi - viņai tiek ļauts spēlēt daudz, Dace to ļoti veiksmīgi izmanto. Sarunas noslēgumā A.Drēziņš vēlējās īpaši uzsvērt trenera Anda Blinda milzīgo ieguldījumu komandas panākumos. "Andis ir puse no mūsu komandas," atzina Drēziņš.