Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
”FK Ķekava”/AXA uzvar Rubeni arī viesos 3:2

Par nedēļas centrālo spēli nodēvētā tikšanās starp „Rubeni” un „FK Ķekavu/AXA” pavisam noteikti attaisnoja uz to liktās cerības. Spēle bija ne mazāk aizraujoša kā pirms pāris nedēļām Ķekavā. Arī šoreiz ar pamatlaiku nebija gana, taču šoreiz ķekavnieces uzvarēja, gūstot vārtus pagarinājuma izskaņā.

Jau spēles sākumā bija manāms, ka iniciatīva piederēs „Rubenei”, savukārt viesu komanda mēģinās pārsteigt ar pretuzbrukumiem. Ķekavnieces aizsardzībā labi turējās līdz desmitajai minūtei, kad Džeina Eglīte iespēlēja vārtu priekšā esošai Edītei Bankavai, kura aukstasinīgi pārspēja vārtsardzi. Pēc šiem vārtiem „FK Ķekava/AXA” aktivizējās un perioda beigu izskaņā bija tuvu rezultāta izlīdzināšanai, taču Lauras Vancānes metiens norībināja vārtu pārliktni.

Savu viesu komanda tomēr panāca, Dacei Āboliņai raidot bumbiņu vārtu augšējā stūrī jau pašā perioda sākumā. Neizšķirts uz tablo palika vēl septiņas minūtes, 30. minūtē pieaugušo spiedienu vārtos realizēja Liene Adamane, gūstot vārtus no asa leņķa – bumbiņa atsitās pret Jogitas Gindras kāju. Komandas pa reizei ieguva iespēju uzspēlēt pagarinājumā, taču realizēti tie netika. Pēc otrā perioda rezultāts 2:1 rubeniešu labā.

Trešajā periodā vārtsardze tikai Jogita Gindra un trīsreiz arī vārtu stabiņš neļāva čempionēm palielināt pārsvaru. Ja neiesit tu – iesit tev. 51. minūtē „FK Ķekava/AXA” nopelnīja otro vairākumu, šoreiz to arī realizējot. Dina Štāle guva tieši tādus pašus vārtus kā Adamane otrajā periodā – ass leņķis un veiksmīgs rikošets. Rubenietes acīmredzami nevēlējās arī šoreiz paļauties uz pagarinājumu vai, iespējams, bullīšiem, atkal pārliecinoši pārņemot iniciatīvu, tomēr ar metieniem tika galā vai nu Jogita Gindra, vai arī tie palika aizsardžu kājās. Līdz ar to atkal komandas sacentās pagarinājumā.

Tajā reālas iespējas gūt vārtus bija gan „Rubenei”, gan „FK Ķekavai/AXA”. Brīdī, kad likās, ka jau atkal sagaida pēcspēles metienu sēriju, pretinieces nošokēja Paula Kudrjavceva. Māsas Gunas pēc soda izspēles izdarīto metienu viņa pielaboja esot vārtu priekšā, kad līdz bullīšiem bija palikušas vien 10 sekundes... Tātad otrā ķekavnieču uzvara pār „Rubeni” šosezon un sestā pēc kārtas šosezon, ļaujot saglabāt 2. vietu virslīgā.