Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
“FK Ķekava”/AXA bez īpašām grūtībām pārspēja “Irlava/Tukums” ar 8:3(2:0 ; 3:1 ; 3:2)

Pagājušajā svētdienā Ķekavas sporta namā norisinājās sieviešu virslīgas spēle, kurā “FK Ķekava/AXA” cīnījās pret “Irlava/Tukums”. Mūsu komandai veicās tīri labi un spēles izskaņā uzvara ar rezultātu 8:3.

Pirmo periodu “Ķekava/AXA” sāka visai nepārliecinoši, un jau pirmajā spēles minūtē Linda Jēgere nopietni apdraudēja mūsu komandas vārtus, taču viņas metiens bija garām vārtiem. Uzreiz pēc tam Ķekavas florbolistes pārņēma iniciatīvu, un gandrīz katrā minūtē bija kāds labs moments. Vienas no bīstamākajām epizodēm  bija spēles 5.un 11.minūtē, kad Paulai Kudrjavcevai bija divas lieliskas iespējas no rikošeta raidīt bumbiņu vārtos, taču bumbiņa lidoja garām vārtiem. Spēles 12.minūtē Guna Kudrjavceva izvirzīja vadībā Ķekavas komandu 1:0. Pēc īsa brīža spēles 14.minūtē Gundegai Vancānei izdevās atvērties un gūt pirmos vārtus šajā sezonā 2:0. Nervozas bija perioda beigas. 20.minūtē Irlavas komandas kapteine Elīna Zālmane izpildīja soda metienu, taču bumbiņa lidoja pāri vārtiem un pēc pirmā perioda rezultāts 2:0.

pēles otrā trešdaļa sākās nedaudz saspringtāk nekā pirmā. Spēles 22.minūtē Evai Fricbergai bija teicama izdevība izgājienā viens pret viens gūt vārtus, taču mūsu vārtsardze Una Zuzane glāba komandu. Ķekavas florbolistes atbildēja ar diviem ļoti bīstamiem momentiem. Spēles 25. un 26.minūtē Dacei Āboliņai un Dinai Štālei bija teicamas iespējas, taču abās reizēs bumbiņa atsitās pret vārtu stabu. Neskatoties uz to mūsu komandai izdevās panākt trīs vārtu pārsvaru, vārtus gūstot Dacei Āboliņai 3:0. Diemžēl pēc 9 sekundēm Guntai Stockai izdevās pamainīt bumbiņas lidojuma virzienu un gūt vārtus 3:1. Mūsējās turpināja aktīvi uzbrukt, un spēles 31.minūtē Gundegai Vancānei vēlreiz izdevās gūt vārtus: 4:1. Divas minūtes pirms otrā perioda beigām savus otros vārtus šajā spēlē guva Dace Āboliņa panākot 5:1. Uzreiz pēc šiem vārtiem Gundega Vancāne izdarīja spēcīgu šāvienu, taču bumbiņa aiztraucās garām vārtiem. Pēc spēles otrā perioda Ķekavas komanda bija vadībā ar 5:1.

Spēles trešajā periodā momentu bija mazāk, taču tie bija visai bīstami. Spēles 43. un 45.minūtē Dinai Štālei bija divas labas iespējas, taču metieni lidoja nedaudz garām. Spēles 48.minūtē sekoja noraidījums mūsu komandā un mazākumā neveicās labi. Pēc Agneta Švāne, izdarot ļoti labu plaukstas metienu, guva vārtus un samazināja rezultāta starpību 6:2. Neskatoties uz to Ķekavas komanda  turpināja aktīvi uzbrukt. Spēles 51.minūtē Gunai Kudrjavcevai bija laba iespēja bumbiņu raidīt praktiski tukšos vārtos, taču irlavnieces patraucēja Elīnai Drēziņai izdarīt labu piespēli. Irlavas komanda mēģināja atbildēt ar pretuzbrukumiem, un minūti vēlāk Lindai Jēgerei bija teicama izdevība gūt vārtus, taču arī šoreiz Una Zuzane nospēlēja lieliski. Savu gan  “Irlava/Tukums” panāca. Spēles 57.minūtē Gunta Stocka ar labu metienu panāca 6:3, liekot mūsu florbolistēm nedaudz panervozēt. Tomēr ķekavietes ļoti aktīvi uzbruka un spēles 59.minūtē Ievai Bergai izdevās gūt vārtus un panākt 7:3. Spēles pēdējā minūtē likās, ka komanda spēlē uz rezultāta noturēšanu, taču tas tā nebija. Cīņas beigās Gundegai Vancānei izdevās gūt savus trešos vārtus un izcelties ar hat-trick šajā spēlē. Līdz ar to “Ķekava/AXA” pārliecinoši pārspēja “Irlava/Tukums” komandu ar rezultātu 8:3.

Mača labākās spēlētājas Gundegas Vancānes pēcspēles komentārs: ,,Vispār es biju domājusi vairāk sēdēt aizsardzībā. Nu nevarēju šogad vispār atvērties un iemest golus. Tā kaut kā vienkārši nobriedu spēlei, svētki priekšā  bija, un viss kaut kā aizgāja. Par komandas spēli varu pateikt to, ko treneris teica, ka laikam kaut kā pēc svētkiem bijām bišķi tā pa gaisu. Protams,  mēs vinnējām, bet spēle kā tāda vispār nebija baudāma. Redzējām, ka pretinieces ir tikai deviņas un likās, ka tagad nu būs un ka visas sasitīsim. Īstenībā ļoti grūti gāja.”