Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
„FK Ķekava/AXA” pirmoreiz šosezon piekāpjas Rubenei 3:5( 2:0 ; 0:3 ; 1:2)

9. janvārī norisinājās sieviešu virslīgas spēle, kurā „FK Ķekava/AXA” cīnījās pret Rubenes florbolistēm. Diemžēl šajā mačā tika piedzīvots zaudējums ar 3:5.

Spēle sākās ar lielu Rubenes spiedienu un jau 1.minūtē Zane Klabere izdarīja spēcīgu metienu, kuru veiksmīgi atvairīja Jogita Gindra. Pēc neilga mirkļa teicama iespēja bija Edītei Bankavai, taču arī šoreiz lieliski darbojās mūsu vārtsardze. Ķekavnieces ķēra viesspēlētājas  uz pretuzbrukumiem, un spēles 4.minūtē Laura Vancāne ar lielisku metienu no vidējas distances pēc soda izspēles guva vārtus atklājot mača rezultātu 1:0. Neskatoties uz to kocēnietes turpināja bīstami apdraudēt Ķekavas komandas vārtus. Vairākas teicamas iespējas bija Edītei Bankavai. Visbīstamākā epizode bija 8.minūtē, kad pēc Lauras Vancānes kļūdas, viņai neizdevās vārtu tuvumā trāpīt pa bumbiņu. Vēl viena ļoti laba iespēja bija divas minūtes vēlāk, kad Zane Klabere izdarīja spēcīgu šāvienu, taču Jogita glāba mūsu komandu. Rubenes florbolistes pilnībā iespieda aksietes aizsardzības zonā. Mača 14.minūtē lieliska iespēja izcelties bija Madarai Gailei – par laimi noskanēja vārtu pārliknis. Vēl viens bīstams moments izveidojās 17.minūtē, kad Lienei Adamanei no gaisa neizdevās veiksmīgi iedabūt bumbiņu nenosegtajā vārtu pusē. „Ķekava/AXA” lieliski spēlēja uz pretuzbrukumiem un minūti vēlāk Evija Poļakova lieliski izspēlēja bumbiņu Dinai Štālei, kura spēcīgi raidīja to labajā vārtu augšējā stūrī. Perioda  izskaņā labs moments bija Evitai Rudzītei, taču vārtu stabiņš glāba ķekavnieces.

Arī otrajā trešdaļā vairāk uzbruka Rubene. Teicama iespēja bija Lindai Līcei 22.minūtē, taču arī šajā reizē vārtu konstrukcija izglāba aksietes no pirmo vārtu zaudējuma. Diemžēl pēc vairākiem bīstamiem momentiem Edītes Bankavas izpildījumā, mača 28.minūtē viņai tomēr izdevās pārspēt mūsu vārtsardzi Jogitu Gindru 2:1. Arī „Ķekava/AXA” pretuzbrukumos mēģināja izveidot labus momentus. Minūti pēc šiem vārtiem labs metiens padevās Elīzai Bērziņai, taču garām vārtiem. Kocēnietes turpināja aktīvi uzbrukt un Edītei Bankavai bija vēl daudz teicamas iespējas gūt vārtus, taču Ķekavas komanda labi darbojās aizsardzībā. Mača 35.minūtē Kristīne Ēvalde deva piespēli, kura tika pārtverta un Zeltīte Bankava izgājienā 2 pret 1 neatstāja nekādas izredzes ķekavnieču vārtsardzei 2:2. Divas minūtes vēlāk kļūdījās arī Gundega Vancāne un Kristīne Bankava bez domāšanas trieca bumbiņu vārtos 2:3. Aksietes pēdējās minūtēs sāka spēlēt aktīvāk, taču rezultāts pēc otrā perioda palika nemainīgs.

Trešajā trešdaļā kocēnietes vairs tik aktīvi neuzbruka, taču momenti bija pietiekami bīstami. Spēles 44.minūtē lieliska iespēja no gaisa raidīt bumbiņu vārtos bija Evitai Rudzītei, taču tas viņai neizdevās. Divas minūtes vēlāk notika nepatīkams pavērsiens, jo Kristīne Ēvalde saņēma divu minūšu sodu un vairākumu veiksmīgi realizēja Edīte Bankava – 2:4. Mūsu florbolistes turpināja spēlēt uz pretuzbrukumiem un 50.minūtē lieliska iespēja bija Elīnai Drēziņai, taču bumbiņa lidoja garām vārtiem. Arī Rubene nepastājās. Mača 53.minūtē labs moments bija Madarai Adamanei, taču atkal labi darbojās aksiešu vārtsardze. „Ķekava/AXA” florbolistēm izdevās vienus vārtus atgūt. 55.minūtē veiksmīga atgriešanās komandā izdevās Lanai Kuzņecovai, kad veiksmīgi bumbiņu izdevās raidīt starp Jolantas Tauriņas kājām 3:4. Uzreiz pēc šiem vārtiem ķekavnieces uzsāka lielu zonas presingu. Pēdējās divās minūtēs vārtsardzes vietā nāca sestā laukuma spēlētāja. Mūsu florbolistes centās atspēlēties, taču sešas sekundes pirms mača beigām Edīte Bankava pārmeta bumbu pāri ķekavas komandas aizsardzei un tā ielidoja vārtos 3:5.

„Ķekava/AXA” galvenais treneris Andis Blinds: "Neskatoties uz robiem sastāvā, nospēlējām ļoti labi. Esmu apmierināts ar komandas sniegumu un cīņassparu šajā spēlē. Mazliet pietrūka fiziskā izturība un realizācija varēja būt labāka. Pieļāvām muļķīgas un rupjas kļūdas, kas ļāva pretiniecēm realizēt momentus vārtu guvumos. Pietrūka arī vienas no komandas līderēm – Daces Āboliņas."

Jāpiebilst, ka šo maču klātienē vēroja arī Latvijas Florbola Savienības prezidents Ilvis Pētersons.