Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
„FK Ķekava/AXA” ne bez grūtībām uzvar „Ķekavas Novadu” 8:5( 4:2 ; 3:2 ;1:1 )

Ķekavas sporta namā norisinājās sieviešu virslīgas spēle, kurā tikās abas mūsu komandas: „Ķekava/AXA” un „Ķekavas Novads”. Arī trešajā reizē uzvaru izcīnīja mūsu lielā komanda ar rezultātu 8:5, taču aksietēm neklājās viegli.

Spēles pirmais periods iesākās ar diezgan lielu novadnieču aktivitāti un jau 1. minūtē laba iespēja bija Aijai Vancānei, taču lieliski spēlēja Una Zuzane. Taču uzreiz pēc šī momenta aksietes iespieda otro komandu aizsardzības zonā un jau 3. minūtē pēc Anitas Vancānes kļūdas Paula Kudrjavceva atrodoties praktiski pie pašiem vārtiem ieraidīja bumbiņu vārtos 1:0. Minūti vēlāk lieliska iespēja bija Kristīnai Brantei, taču vārtu stabiņš un arī veiksme glāba „Ķekavas Novadu” no otrā vārtu zaudējuma. Neskatoties uz to, „Ķekava/AXA” komandai izdevās gūt vārtus 5.minūtē, kad Elīna Drēziņa spēcīgi raidīja bumbiņu labajā apakšējā stūrī 2:0. „Ķekavas Novada” komandā lieliska iespēja 7. minūtē bija Aijai Vancānei, taču tā netika izmantota. Par spīti tam divas minūtes vēlāk pēc teicamas Līgas Vancānes piespēles viņai izdevās gūt vārtus panākot 2:1. Neveiksmīga spēles 11. minūte izvērtās novadnieču vārtsardzei Sintijai Banei, kura kļūdījās un kā rezultātā Dina Štāle raidīja bumbiņu kreisajā augšējā stūrī panākot 3:1. Ilgs laiks nepagāja līdz Līga Vancāne pēc lieliski ieturētas pauzes, neatstāja nekādas izredzes Unai Zuzanei panākot 3:2. Turpinājumā gandrīz visu periodu dominēja „Ķekava/AXA” florbolistes izdarot vairākus metienus. Laba iespēja mača 15.minūtē bija Elīzai Bērziņai, taču Novadnieces labi nospēlēja aizs ardzībā. Aksietēm tomēr izdevās uzlauzt „Ķekavas Novada” aizsardzību un mača 18.minūtē Ieva Berga guva vārtus atjaunojot divu pārsvaru. Līdz ar to pēc pirmās trešdaļas rezultāts 4:2.

Otrajā periodā abām komandām gāja ļoti grūti. Tikai mača 30. minūtē Aijai Vancānei ar spēcīgu metienu izdevās ieraidīt bumbiņu vārtos panākot 4:3. Pagāja 11 sekundes kopš tā brīža līdz Dina Štāle guva vēl vienus vārtus, taču pēc neilga laika Aija Vancāne līdzīgā veidā atjaunoja šajā mačā intrigu 5:4. „Ķekava/AXA” turpināja aktīvi uzbrukt. Lieliska iespēja 32. minūtē pēc Dinas Štāles metiena bija Paulai Kudrjavcevai, taču lieliski vārtos darbojās Linda Bajāre. Neskatoties uz to gan viņai, gan arī Zanei Kudrjavcevai izdevās katrai gūt vārtus 7:4. Arī pēdējās trešdaļas minūtēs bīstamu momentu netrūka. Mača 36. minūtē teicama izdevība izcelties bija arī trešajai māsai Gunai, taču metiens pāri vārtiem. Uz tablo rezultāts palika nemainīgs un pēc otrajām 20 minūtēm Aksietes atrodās vadībā ar 7:4.

Spēles pēdējā trešdaļa ļoti neveiksmīgi iesākās novadniecēm. 41. minūtē Zanda Ozoliņa rupji kļūdījās ieraidot bumbiņu savos vārtos. šokējot sevi pati -8:4. Uzreiz pēc šīs kļūdas „Ķekavas Novada” florbolistes ļoti aktīvi uzbruka, taču aksietes labi spēlēja aizsardzībā. Laba iespēja 44.minūtē bija Ilzei Mednei, taču bumbiņa aiztraucās garām vārtiem. Nedaudz vēlāk līdzīgs moments bija arī Elīzai Bērziņai, taču arī šoreiz nekā. Mūsu otrā komanda visādi mēģināja veidot labus momentus. Teicama izdevība Zandai Ozoliņai labot savu kļūdu bija mača 50.minūtē, taču metiens mazliet garām vārtiem. „Ķekava/AXA” turpināja aktīvi presingot. Pēc šī novadnieču uzbrukuma Dace Āboliņa izdarīja divus spēcīgus šāvienus, taču arī šoreiz bumbiņa nesasniedza mērķi. Arī perioda otrajā pusē labas iespējas bija kā vienai tā otrai komandai, taču bumbiņa negāja vārtos. Mača pēdējā minūtē Ingai Ameterei tomēr izdevās atgūt vienus vārtus. Gala rezultātā arī trešajā mačā „Ķekava/AXA” pārspēja Ķekavas Novadu ar rezultātu 8:5.
„Ķekava/AXA” komandas spēlētāja Elīna Drēziņa: "Manuprāt, iepriekšējās spēles sniegums bija labāks nekā šīs, taču galvenais, ka šajā nedēļas nogalē gūti 6 ļoti vajadzīgi punkti. Svarīgs bija lūzums spēles otrās trešdaļas izskaņā un trešās sākumā. Patīkami, ka spēlē iztika bez asumiem."

Mača labākā spēlētāja "Ķekavas novadā" Sintija Bane: "Ir labi. Mēs vēl īsti neesam apguvušas visu. Mūsu komandā ir daudzas jaunas meitenes un ar laiku viss nāks arī uzvaras! It kā ir kļuvis vieglāk spēlēt. Protams, diezgan grūti bija pierast pie virslīgas līmeņa, bet kaut kā tagad sāk iet. Vienīgais komandai pietrūkst apņēmības un meistarības, bet viss nāks ar laiku. Jāstrādā un jāgrib, tad arī viss notiksies."