Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
„Ķekava/AXA” arī šoreiz uzveic novadnieces 10:2( 1:4 ; 1:5 ; 0:1 )

Pagājušajā svētdienā Ķekavas sporta namā norisinājās sieviešu virslīgas spēle, kurā tikās „Ķekava/AXA” un „Ķekavas novads”. Arī pēdējā abu komandu spēlē regulārajā sezonā pārākas bija aksietes 10:2.

Rezultāts tika atklāts mača 12.sekundē, kad Dace Āboliņa starp Sintijas Banes kājām iestūma bumbiņu vārtos 1:0. Pēc tam lielāks pārsvars bija aksietēm, taču „Ķekavas novads” noķēra uz pretuzbrukumu un 3.minūtē Aija Vancāne ar spēcīgu metienu vārtu apakšējā stūrī panāca izlīdzinājumu 1:1. Turpinājumā „Ķekava/AXA” uzbruka vairāk, taču novadnieces disciplinēti darbojās aizsardzībā, izveidojot pāris bīstamus momentus. Viens no tādiem vārtu priekšā bija Ingai Ameterei, taču vārtsardze nospēlēja veiksmīgi. Tikai 15.minūtē mūsu pirmajai komandai izdevās uzlauzt pretinieču aizsardzību, kad precīzu tālmetienu izdarīja Dina Štāle. Perioda beigās aksietes izcēlās ar diviem precīziem raidījumiem, un ejot pārtraukumā – 4:1.
Otro trešdaļu veiksmīgāk iesāka novadnieces un 26.minūtē aizsardzes kļūdu izmantoja Aija Vancāne, ieraidot bumbiņu vārtu augšējā stūrī, taču „Ķekava/AXA” atbildēja ar diviem gūtiem vārtiem 6:2. Perioda otrajā pusē ritēja principiāla cīņa, taču sekmīgākas bija aksietes, ieraidot vēl trīs bumbiņas 9:2.

Mača pēdējās divdesmit minūtēs spēle kļuva vēl spraigāka un tā bija vērojama līdz pat spēles izskaņai. Visasākie notikumi bija 60.minūtē, kad „Ķekavas novadā” par sitieniem tika noraidītas abas māsas Vancānes, kā arī aksietēm par iesaistīšanos asumos piecu minūšu sodu saņēma Egija Senka. Mūsu lielajai komandai skaitlisko vairākumu sekundi pirms pamatlaika beigām realizēja Dace Āboliņa un līdz ar to arī ceturtajā Ķekavas derbijā pārākas bija aksietes – 10:2.

„Ķekava/AXA” komandas līdere Dace Āboliņa: „Salīdzinot visas spēles starp abām "Ķekavām", jau sākot ar pirmo zinājām, kāds būs pretinieks un cīņa uz laukuma bija sīva, bet rezultāts parādīja, kas valda uz laukuma. Tad nākamajās bija mazāks rezultāts un noslēdzošajā spēlē mēs atkal atcerējāmies, kurš tad īsti ir spēles noteicējs. Panākumi rodas tajos brīžos, kad vairāk cenšamies uzklausīt trenera padomus. Pēdējās spēlēs varēja manīt, ka ierobežotā skaitā spējam kopīgi nospēlēt savu spēli.”