Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
„Ķekava/AXA” regulāro čempionātu noslēdz ar uzvaru pēcspēles metienos 5:4 ( 0:1 ; 3:1 ; 1:2 ; 1:0 )

Ķekavas Sporta Namā norisinājās sieviešu virslīgas spēle, kurā mūsu florbolistes vēlreiz uzņēma Valmieras komandu. Mačs bija ļoti sīvs un beigās neiztika arī bez traumām. Neskatoties uz to ķekavnieces regulāro čempionātu pabeidza ar uzvaru pēcspēles metienos – 5:4.

Spēles sākumā bija vērojama principiāla spēkošānās. Vairāk uzbruka aksietes. Teicama iespēja bija 5.minūtē Elīnai Drēziņai, taču veiksmīgi vārtos darbojās Ilga Jēkabsone. „Valmiera/BSS” nepadevās. Divas minūtes vēlāk Ieva Jurkāne paņēma mūsu vārtsardzi uz pretkustību, tomēr bumbiņa ripoja garām vārtiem. Arī trešdaļas otrajā pusē pārsvars piederēja Ķekavai, taču viešņas veiksmīgi izmantoja savu iespēju 13.minūtē, kad vārtus guva Madara Rudzīte. Turpinājumā labas izdevības bija Dinai Štālei un Paulai Brunovskai, tomēr rezultāts palika nemainīgs – 0:1.

Otrais periods sākās ar daudz bīstamiem momentiem mūsu komandas izpildījumā. Viens no tiem 23.minūtē bija Elīzai Bērziņai, taču metiens pāri vārtiem. Pretinieces atkal noķēra uz pretuzbrukumu un divas minūtes vēlāk ar spēcīgu metienu vēlreiz izcēlās Madara Rudzīte –  0:2. Nepagāja ilgs laiks līdz aksietēm izdevās atslēgt Ilgas Jēkabsones mūri un 26.minūtē vārtu apakšējā stūrī bumbiņu raidīja Ieva Berga. Trešdaļas otrajā pusē cīņa izlīdzinājās, tomēr veiksmīgāk savas iespējas izmantoja „Ķekava/AXA”. Spēles 36.minūtē skaistus vārtus guva Dina Štāle, bet neilgi pirms pārtraukumā līdzīgā veidā izcēlās Dace Āboliņa – 3:2.

Mača pēdējās 20 minūtēs ritēja spraiga cīņa. Ķekavas komandā laba iespēja bija Dacei Āboliņai, taču bumbiņa lidoja pāri vārtiem. 47.minūtē labs metiens no tuvas distances padevās Madarai Rudzītei - veiksmīgi nospēlēja Jogita Gindra. Valmierietes turpināja veiksmīgi darboties pretuzbrukumos un minūti vēlāk Ieva Jurkāne panāca izlīdzinājumu, taču minūti vēlāk Dacei Āboliņai izdevās izcili noguldīt pretinieču vārtsardzi un raidīt bumbiņu zem pārlikņa – 4:3. Nedaudz vēlāk bīstams moments bija Elīnai Drēziņai, taču diemžēl vārtu stabiņš. Pamatlaika beigās viesu komanda uzsāka presingu un 57.minūtē vēlreiz precīza bija Ieva Jurkāne, tiesa, šeit kļūdījās mūsu vārtsardze – 4:4.

Papidlaikā nopietnu traumu sadursmē ar Ilgu Jēkabsoni dabūja Elīna Drēziņa, un laukumu varēja atstāt tikai ar komandas biedru palīdzību. Rezultāts uz tablo arī pēc nākamajām piecām minūtēm palika nemainīgs un uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešami bullīši. Tajos izšķirošos vārtus guva Evija Poļakova un līdz ar to „Ķekava/AXA” noslēdza regulāro čempionātu ar uzvaru pār „Valmiera/BSS” –5:4.

Gundega Vancāne: „Kopumā sezonu vērtēju ar + zīmi. Bija gan kāpumi, gan kritumi. Sezonu sākām lieliski ar vairākām uzvarām pēc kārtas. Domāju, ka sezonu arī vajadzētu noslēgt ar uzvaru! Esam gatavas cīnīties par medaļām un ceļu nevienam negriezīsim. Nav nozīmes kā komanda izskatās uz papīra, nozīmē ir tam kā spējam saņemties uz konkrētajām spēlēm. Play-off ar Rubeni noteikti cīnīsimies līdz pēdējai spēles minūtei.”

Pusfināla pirmais mačs notiks 19.martā plkst. 13:00 Kocēnos.