Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
Pusfināla sērijā FK "Kekava" /AXA - Rubene 0-3 (0:8,2:6, 2:3)

Virslīgas pusfinālā sērijā līdz trīs uzvarām tikās Rubene un „FK Ķekava”/AXA. Pirmās divas spēles norisinājās augstāk izsēto rubeniešu laukumā Kocēnos.

Pirmajā spēlē mājinieces ļoti ātri atklāja rezultātu, jau 16. sekundē izcēlās Zeltīte Bankava. Tiesa, vārtu birums neturpinājās, „FK Ķekava”/AXA spēlēja no aizsardzības, un paļāvās uz pretuzbrukumiem. Otros vārtus gan Rubene šajā periodā guva, pārsvaru dubultojot Madarai Adamanei.

Otro periodu ķekavniecēm nācās uzsākt ar mazākumu, taču tas tika izturēts. Spēle kļuca līdzīgāka, bīstami uzbrukumi parādījās arī pie mājinieču  vārtiem, divreiz pat glābjot vārtu stabiņam. Rubenietes savus trešos vārtus guva tikai mazāk kā pusminūti pirms perioda beigām, šoreiz vārtus guva Edīte Bankava.

Trešajā periodā atkal aktivizējās Rubene, „FK Ķekavas”/AXA uzbrukumus izlaižot cauri ļoti reti. Jau 37. Sekundē savus otros vārtus guva Zeltīte Bankava, savukārt vēl pēc četrām minūtēm vārti arī Evitai Rudzītei. Pēc šiem piektajiem vārtiem ķekavnieces mainīja vārtsargu, Jogitai Gindrai nomainot Unu Zuzani. Taču arī Gindru Rudzīte pamanījās pārspēt, turklāt divreiz. Punktu spēlei piecas sekundes pirms beigu sirēnas pielika Linda Līce, uzstādot beigu rezultātu – 8:0.

Dienu vēlāk šīs pašas komandas Kocēnos tikās vēlreiz. Arī šoreiz pārāk ilgi rubenietēm līdz pirmajiem vārtiem nebija jāgaida – jau ceturtajā minūtē vārti Lienei Rajeckai. Atšķirībā no iepriekšējās dienas spēles, Rubene savu pārsvaru uzaudzēja ātrākā tempā, par ko galvenokārt parūpējās māsas Bankavas – divi vārti Edītei, savukārt realizēts vairākums Zeltītei, un pirmajā periodā jau 4:0. Tiesa, otrajā periodā Rubenes izrāviens tika apturēts, turklāt pirmos vārtus sērijā guva „FK Ķekava”/AXA – Dace Āboliņa noslēdza pretuzbrukumu pa kreiso malu. Arī pēdējā trešdaļā pirmā aktivizējās viesu komanda – Dina Štāle pēc vairākiem bloķētiem metieniem tomēr pamanījās bumbiņu raidīt garām Jolantai Tauriņai. Tomēr ķekavnieču prieki nebija ilgi – pēc nedaudz vairāk kā minūtes hat-trick Edītei Bankavai, atkal palielinot rezultāta starpību līdz trim vārtiem. Pēc 13 minūšu klusēšanas, kuru laikā „FK Ķekava”/AXA centās atkal pietuvoties titulētajām pretiniecēm, bet mājinieces – spēlēt piesardzīgi, vārtus guva arī pirmās spēles varone Evita Rudzīte. Līdz ar to spēle noslēdzās ar rezultātu 6:2 Rubenes labā, un mājas spēles ķekavnieces sagaidīja sērijā atrodoties iedzinēju lomā ar 0:2.

Trešajā spēlē Ķekavāa emocijas sita augstu vilni un abas komandas cīnījās līdz galam, bija pat nepieciešams pagarinājums, kurā aksietēm pietrūka piecasa sekundes līdz bullīšiem. Līdz ar to diemžēl piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 2:3 un sērijā 0:3.

Jau spēles pašā sākumā „Rubene” parādīja to, ka ir gatava cīnīties par čempiona titulu, un mūsu florbolistes bija praktiski iespiestas aizsardzības zonā. Rezultāts tika atklāts 6. minūtē, kad precīza bija Evita Rudzīte, bet pēc neilga brīža lielisku apgriezienu ap savu asi uztaisīja Kristīne Bankava, ieraidot bumbiņu vārtu augšējā stūrī 0:2. Trešdaļas otrajā pusē ķekavniecēm izdevās pāris bīstami momenti, taču labi vārtos darbojās Jolanta Tauriņa. Tikmēr kocēnietes turpināja aktīvi uzbrukt, tomēr rezultāts palika nemainīgs. Otrajā periodā viesu komandas spiediens nerimās, taču aksietēm šoreiz izdevās veiksmīgi tikt pāri vidējai zonai un 28.minūtē pēc teicamas Daces Āboliņas piespēles no labās laukuma puses vārtus guva Paula Brunovska 1:2. Līdz pārtraukumam cīņa kļuva līdzvērtīgāka, kaut arī neliels pārsvars bija kocēnietēm. „Ķekava" /AXA izdarīja pāris spēcīgus metienus, vārtu priekšā, taču garām vārtiem.

Trešajā trešdaļā iniciatīvu pilnībā pārņēma „Rubene”. Daudz bīstami momenti bija māsām Bankavām un Evitai Rudzītei, taču tie netika realizēti. Kaut kādā veidā mūsu komandai izdevās tikt no savas aizsardzības zonas un 58.minūtē ar spēcīgu šāvienu vārtu augšējā stūrī Gundega Vancāne panāca izlīdzinājumu un uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams papildlaiks 2:2.

Tajā kocēnietes neapstājās ne uz mirkli. Spēles 66. un 68.minūtē divas teicamas iespējas, taču vārtu stabiņš glāba komandu. Liktenīgā izrādījās pēdējā minūte, kurā soda metienu realizēja Edīte Bankava. Līdz ar to „Ķekava" /AXA cieta zaudējumu ar 2:3 un visā sērijā – 0:3.

Komandas galvenais treneris Andis Blinds portālam florbolazinas.lv: "Mača sākumā spēlējām kā aizmigušas, taču tad sakārtojām spēli un cīņa izlīdzinājās. Otrajā periodā pat uzbrukām vairāk. Godīgi gan jāsaka, ka visvairāk pietrūka meistarība un atbildības uzņemšanās. Arī vairākumā it kā viss bija kārtībā, kontrolējām bumbiņu, taču spēlētājas baidījās uzņemties iniciatīvu." Spēle par bronzas medaļām ir paredzēta 9.aprīlī.