Latvijas čempionāts virslīgā sievietēm
Fināli

Rīgas Olimpiskajā Centrā norisinājās spēle par bronzas godalgām, kurā „Ķekava/AXA” mērojās spēkiem ar “Rīgas Lauvām”. Mūsu komanda spēlei atdeva visus spēkus un tas palīdzēja izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 5:1.

Jau no paša spēles sākuma bija redzams, ka kompromisu nebūs. Rezultāts tika atklāts 6.minūtē, kad ar vieglu metienu Jogitu Gindru pārspēja Monta Ločmele. Arī turpinājumā spēles ritējums īpaši nemainījās. Iniciatīvu pamazām sāka pārņemt aksietes. Pāris labas iespējas bija Dinai Štālai, taču veiksmīgi darbojās vārtsardze. Vienreiz bumbiņa atsitās arī pret vārtu stabiņu. Par spīti visām neveiksmēm, mūsu komandai izdevās gūt vārtus, kad trešdaļas vidū Paula Brunovska teicami noguldīja rīdzinieču vārtsardzi un raidīja bumbu kreisajā devītniekā - 1:1. Nedaudz vēlāk „Ķekava/AXA” guva arī otros vārtus – atkal Paula! Līdz pārtraukumam bija daži bīstami momenti, bet rezultāts palika nemainīgs 2:1.

Otrajā periodā neviena komanda negribēja piekāpties. Abās laukuma pusēs bija labas vārtu gūšanas iespējas, taču tās netika izmantotas. Rezultāts izmainījās 30.minūtē, kad ar metienu no tālas distances, ar savus trešos vārtus guva Paula Brunovska. Pēc īsa brīža Evija Poļakova izpildīja soda metienu. Vārtus izdevās gūt, taču tie netika ieskaitīta, jo bumbiņa bija pavilkta atpakaļ. Pēc vairākuma beigām fantastiska iespēja gūt vārtus bija Evelīnai Garbarei, kas apveda mūsu vārtsardzi, taču tukšajos vārtos netrāpīja, šokējot visus klātesošos. Ko neizdara viens, to izdara otrs. 33.minūtē Dina Štāla ar spēcīgu plaukstas metienu panāca 4:1. Nedaudz vēlāk bullītis tika nozīmēts arī uz mūsu vārtiem, taču E. Garbare nepaspēja pat izdarīt metienu. Ķekavniecēm divus mazākumus izdevās izturēt un medaļas nav aiz kalniem.

Trešo trešdaļu „Ķekava/AXA” iesāka veiksmīgi un mača 44.minūtē „Rīgas Lauvas/ERREA” vārtsardzei Ivandai Bērziņai, neizdevās īsti notvert bumbiņa un pēc Dinas Štālas metiena tā ieslīdēja vārtos. Līdz pamatlaika beigām pretinieces ar asu spēli mēģināja lauzt cīņas gaitu. Nepatīkams moments radās 49.minūtē, kad no Evelīnas Garbares grūdiena apmalē cieta mūsu komandas kapteine Gundega Vancāne, par laimi kājas savainojums tika ātri likvidēts. Lauvas ņēma nost vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr rezultāts palika nemainīgs un „Ķekava/AXA” svinēja pārliecinošu uzvaru ar 5:1, izcīnot bronzas godalgas.

Rezultatīvākā spēlētāja Paula Bronovska: „Spēle bija kolosāla. Beidzot visas sajutām spēles garšu un bijām uz viļņa. Manuprāt,, pēdējā spēlē izlikām sevī visu. Mērķis uz ko gājām tika sasniegts un par to man liels prieks un visai komandai. Par sezonu kopumā – pierādījām to, ka varam cīnīties. Man grūti spriest par to, kā bija sākumā, bet sezonas noslēgums bija visnotaļ labs. Prieks par labi padarītu darbu. Tagad tāds patīkams miers un pozitīvisms pēc izcīnītajām medaļām.”

Savukārt komandas treneris Andis Blinds pēc mača portālam sportacentrs.com atzina, ka mīl savas meitenes. Par spēli runājot, viņš esot klusībā cerējis uz panākumu. Meitenes kārtīgi nocīnījās no pirmās līdz pēdējai minūtei. Pārmest viņām šoreiz nav ko.