| Sākums | komandas| Vēsture | Sacensības | Galerija | Arhīvs | Saites | Diskusijas | Kontakti |
:: FLORBOLA KLUBS ĶEKAVA ::
„FK Ķekava/AXA” bronza Latvian Open 2011!
Latvian Open 2011

Kocēnos un Valmierā notiekošajā starptautiskajā turnīrā Latvian Open 2011 par vienu no favorītēm tika uzskatīta Latvijas trešā labākā komanda „FK Ķekava/AXA”. Ķekavnieces, zaudējot tikai vienā spēlē, attaisnoja šo statusu un ierindojās 3. vietā. Debija „FK Ķekava/AXA” šī bija gan trenerim Ivo Preisam, gan bijušajai „Rīgas Lauvas/ERREA” vārtsardzei Zanei Veidenbaumai.

Pirmajā spēlē ķekavnieces mērojās spēkiem ar Igaunijas čempionēm „EMU SK”. Spēle „pamodās” tikai pirmā perioda beigu daļā, kad vispirms vairākumu realizēja igaunietes, pēc diviem rikošetiem gūstot vārtus uzreiz no soda izspēles, bet uzreiz pēc tam radušos iespēju vēlreiz spēlēt pret četrām ķekavniecēm neizmantoja. Par to „FK Ķekava/AXA” Tartu komandu sodīja ar Paulas Brunovskas metienu tieši vārtu devītniekā. Spēles 23. minūtē, nocīnoties vārtu priekšā „EMU SK” vārtsardzi pārspēja Dina Štāle, un nu jau atspēlēties metās igaunietes. Pēdējās minūtēs viņas neizmantoja vairākas lieliskas izdevības, glābjot gan stabiņam, gan Jogitai Gindrai. Līdz ar to rezultāts nemainījās, un uzvara pirmajā spēlē ar 2:1.

Dienas otrajā spēlē jau pazīstamāks pretinieks – „FK Valmiera”. Šoreiz vārti tika gūti jau ceturtajā minūtē, izceļoties Ievai Bergai. Drīz vien ar nepilnas minūtes pārtraukumu noraidījumu nopelnīja pa vienai abu komandu spēlētājai. Veiksmīgāk nevienādos sastāvos nospēlēja „FK Ķekava/AXA”, Gundega Vancāne dubultoja pārsvaru komandai jau spēlējot mazākumā. Divas minūtes līdz perioda beigām ar tālu metienu, vārtsardzei esot nosegtai, minimālu rezultāta starpību atjaunoja Madara Rudzīte. Triecienu ķekavnieces deva spēles 19. minūtē, ar 24 sekunžu starpību Ilgu Jēkabsoni pārspēja gan Gundega Vancāne, gan Dace Āboliņa. Atlikušajā spēles gaitā „FK Ķekava/AXA” varēja pārsvaru palielināt, taču vispirms vārtu stabiņš liedza Vancānei hat-trick, bet mirkli vēlāk pa to trāpīja arī Elīzas Bērziņas metiens. 22. minūtē pirmo reizi ķekavnieču vārtos devās Zane Veidenbauma, sev atvēlēto laiku nostāvot „sausā”. Neskatoties uz valmieriešu pārākumu metienos (25:20), efektīvāks uzbrukuma noslēgums ļāva „FK Ķekava/AXA” ar ideālu bilanci pabeigt pirmo spēļu dienu.

Otrajā dienā ķekavniecēm bija paredzētas divas spēles, taču, sakarā ar krievu komandas „Itmo” neierašanos uz turnīru, grupu turnīrā atlika vien cīņa ar somu „Turku FBC”. Lai nodrošinātu pirmo vietu grupā, „FK Ķekavai/AXA” bija nepieciešams vismaz punkts. Tas arī tika izcīnīts, bet ne bez drāmas spēles beigās. Pirmajā periodā laukumā dominēja ķekavnieces, divus vārtus gūstot Dacei Āboliņai, otrajam jau atkal esot nevienādos sastāvos. Somietes šajās 15 minūtēs pa Jogitas Gindras vārtiem uzmeta vien divas reizes, taču aktivizējās spēles izskaņā, vispirms panākot 2:1 pēc Lempiainenas zema metiena, bet trīs minūtes līdz spēles beigām nopelnot arī iespēju izpildīt soda metienu. Šajā duelī bija pārāka Emilija Tuttu, un nu jau „FK Ķekava/AXA” par pirmo vietu grupā nācās panervozēt, taču vairāk iespējas gūt uzvaras vārtus bija tieši ķekavniecēm, izveidojot pamatīgu spiedienu pēdējā minūtē. Rezultāts gan palika neizšķirts, un vakarā tapa skaidrs, ka ¼ finālā „FK Ķekava/AXA” tiksies ar poļu „Dzikie Gesi”.

Šī spēle bija play-off cienīga – komandas koncentrējās uz veiksmīgu spēli aizsardzībā, un rezultativitāte bija maza. Savus trešos vārtus turnīrā jau pašā spēles sākumā no vārtu priekšas guva Gundega Vancāne. Vēlāk komandas pa reizei neizmantoja skaitlisko vairākumu, taču aktīvākie notikumi jau atkal risinājās izskaņā, ķekavniecēm cenšoties nosargāt vadību. Nelaikā tika nopelnīts noraidījums, ļaujot polietēm jau divarpus minūtes līdz spēles beigām nomainīt vārtsardzi un spēlēt sešatā pret četrām „FK Ķekava/AXA” spēlētājām. Pamatīgais spiediens nemazinājās arī Paulai Brunovskai atgriežoties laukumā, un pēdējās sekundēs lieliska iespēja izraut pagarinājumu bija Katarīnai Rogalai, taču Jogita Gindra paspēja stāties metiena ceļā.

Pusfinālā ķekavnieces sastapās ar Latvijas čempionāta tās pašas stadijas atkārtojumu – atkalredzēšanās ar Rubeni. Spēles sākums vairāk kā veiksmīgs bija tieši mūsu komandai – 47. Sekundē Daces Āboliņas uzmetiens pa vārtiem atrada ceļu pāri vārtu līnijai, atsitoties pret vārtsardzes kāju. Tiesa gan, jau divas minūtes vēlāk Latvijas vicečempiones rezultātu izlīdzināja, veiksmīgs metiens no vārtu priekšas Madarai Adamanei. Rezultāts 1:1 uz tablo turējās ilgāk – 10 minūtes – līdz vadībā nu jau Rubeni ļoti līdzīgā veidā izvirzīja Edīte Bankava. Edītes māsa Zeltīte 27. Minūtē pārsvaru dubultoja, taču „FK Ķekava/AXA” nepadevās. Lieliska Elīzas Bērziņas saspēle ar Daci Āboliņu beidzās ar Daces otrajiem vārtiem šajā spēlē, taču laiks atlicis bija vairs tikai minūte. Pusminūti līdz spēles beigām noraidījums Rubenei un ķekavnieces laukumā sešatā, taču īsti apdraudēt Jolantas Tauriņas vārtus nesanāca. Līdz ar to arī spēlē par 3. Vietu Latvijas čempionāta atkārtojums „FK Ķekava/AXA” pret „Rīgas Lauvām/ERREA”.
Otro spēli pēc kārtas ķekavnieces pretiniecēm aukstu dušu sagādāja jau pirmajā minūtē, šoreiz Dinas Štāles vārtu guvums vēl ātrāk – 22. sekundē. Bombardēšanu turpināja Dace Āboliņa, 2:0 panākot jau 6. minūtē. Šī pati spēlētāja devās arī izpildīt soda metienu, tomēr veiksmīgāka izrādījās „lauvu” vārtsardze Kristīne Kirilova. Tomēr perioda izskaņā „FK Ķekava/AXA” deva triecienu, no kura „Rīgas Lauvas/ERREA” tā arī neatguvās – Kristīnas Brantes efektīgiem vārtiem pretuzbrukumā sekoja Dinas Štāles metiens uzreiz pēc centra izspēles izcīnīšanas un četru sekunžu laikā no 2:0 jau 4:0... Otrajā periodā ķekavnieces neapstājās. 21. minūtē pirmie vārti šajā turnīrā kādai no aizsardzēm – Laura Vancāne ar māņkustību tika tuvāk vārtiem, kur arī pārspēja „lauvu” vārtsardzi. Dina Štāle ar vēl vienu golu parūpējās gan par pirmo hat-trick „FK Ķekavai/AXA” šajā turnīrā, gan par vēl graujošāku rezultātu uz tablo – 6:0. Tāds arī beigu rezultāts, jau otrā „sausā” spēle Jogitai Gindrai.

Interesanti, ka šajā turnīrā ķekavnieces krustoja nūjas ar veselām trīs spēlētājām, kas nu jau pārgājušas  uz „FK Ķekavu/AXA”. Spēlē pret Valmieru tā bija Ieva Jurkāne, bet cīņā par 3.vietu – Iveta Kreišmane un Dace Možeiko.   

Elīna Drēziņa

Paldies mūsu atbalstītājiem!

Ķekavas
pagasta padome

Ķekavas pagasta padome

Zone

Spēka pasaule

 

Vēlies Ķekavas fanu kreklu?
Ja atbilde ir "JĀ!", tad raksti mums e-pastu.
Diemžēl skaits ir ierobežots.
Treniņi florbolā bērniem Ķekavas sporta klubā

95.-98. gadā dzimušie, treneris Inguss
t. 26229090

99. gadā dzimušie un jaunāki, treneris Ints,
t. 29653457

Statistika
 
Florbola klubs „Ķekava” © 2007